Tablet Konusuna Ea'den Sonra Ubisoft Da Girdi!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tablet Konusuna Ea'den Sonra Ubisoft Da Girdi!

Tablet Konusuna Ea'den Sonra Ubisoft Da Girdi!

The Division sayesinde tabletle kısa paslaşmalar.

Bugün firmalar adım adım tabletlere karşı olan aşklarını dillendirecek herhalde. Güne EA ile başladık, Frostbite GO 'yu arkalarına alan ekibin ileride tabletlerden beklentilerine dair haberimizi de yaptık. Şimdi sıra Ubisoft 'ta. Üstelik, Ubisoft EA gibi geleceği beklemiyor, bugünden istediklerini tabletlerde yaşatmayı başarıyor.

Ubisoft'un E3 sunumunda bomba gibi patlattığı Tom Clancy's The Division , firmanın tabletlerle olan ilişkisini de değiştirmiş anlaşılan. Ekibin idarecilerinden Nicolas Rioux da açıklamasını biraz bunun üstüne inşa ediyor. Şu anda bile The Division için konsol ve tabletlerde aynı temel verilerini kullandıklarını belirten Rioux, " Üç ila dört sene içinde tabletlerle konsolların aynı grafik motorlarını kullanmalarını bekliyoruz biz " diyor.

The Division 'daki drone oynanışının tabletten yapıldığına dair bilgileri sizinle paylaşmıştık. Bu oynanış, size sembolik ikonlarla bir oyun oynatmak yerine gerçekten karakterleri görebileceğiniz ve hareketlerini takip edebileceğiniz bir oyun alanı sunuyor ki, zaten Rioux " erişilebilirlik " konusu için bunun önemli olduğunu söylüyor.

"Kimi insanlar kontrol koluyla oynamak istemeyebilir ya da bilmeyebilirler. Biz de onlara dokunma temelli başka bir erişim seçeneği sunabiliriz. İkinci ekranın kattığı en önemli şey erişilebilirlik olmalı. Ama oynadığınız oyunda gördüklerinizin kalitesi de düşmemeli."

Olayın sadece görsellik ile sınırlı olmadığının da altını çiziyor Rioux, bu işe giriştiklerinde önceliklerinin farklı oynanış şekilleri, farklı deneyimler sunmak olduğunu belirtiyor. Konsol ve mobil kitlelerini bir araya getirmenin endüstriye yeni olasılıklar doğuracağına inanmaları, bunlardan sadece birisi. Ayrıca iyi bir bağlantıya sahip olunduğu sürece, oyundan ve arkadaşlardan kopmamayı, bunu da kaliteli bir şekilde sağlamayı yine önemli görüyorlar.

3 yıl önce The Division için yola çıktıklarında, zaten akıllarında olan mobil, çevirimiçi ve birbirine bağlı bir evren yaratmakmış. Bu konudaki düsturlarını da uygulamaya devam ediyorlar gibi görünüyor. The Division 'a dair daha fazla bilgiyi ve E3'te basına özel yapılan gösterime dair yorumlarımızı sayımızda sizi bekliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

oyun
Görüş Bildir