Swing King - Mobil İnceleme

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Swing King - Mobil İnceleme

Swing King - Mobil İnceleme

Swing King , Zoink firması tarafından geliştirilen ve Chillingo tarafından dağıtılan fiziğe dayalı bir bulmaca oyunu. Bazı yönlerden Cut The Rope'a, bazı yönlerden ise çıktığı yıl birçok ödül alan Contre Jour'a oldukça benziyor. Swing King ile beraber bu iki oyunun da dağıtıcısının Chillingo olduğunu düşünürsek, firmanın bu tarz bulmaca oyunlarına karşı bir zaafı var diyebiliriz :)

Ülkenin kralı olan beyaz topaç şeklindeki biz, güzeller güzeli kurbağa ile aşkımızı yaşarken kötü kalpli siyah bir yaratık krallığımızdaki tüm yıldızları hüpletiveriyor. Biz de atımızı, kılıcımızı alıp düşüyoruz yıldızların peşine. Yazının başında da belirttiğim gibi Swing King fiziğe dayalı bir bulmaca oyunu . Amacımız Cut The Rope'da olduğu gibi kontrol ettiğimiz karakterimizi belirli bir noktaya taşımak ve bunu yaparken de toplayabildiğimiz kadar yıldız toplamak. Çoğu bölümde toplayacabileceğimiz üç yıldız bulunurken, bazı bölümlerde ise bu sayı ikiye düşüyor. Tabii ki oyunun bir bulmaca oyunu olduğunu da unutmayalım. Her bölümde etkileşime girebileceğimiz nesneler var ve bölümü tüm yıldızları toplayarak bitirmek istiyorsak bunları kullanmamız şart. Mesela oyunun ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkan boks eldiveni bölümleri geçmek için büyük önem arz ediyor.

Oyunda toplam 92 bölüm bulunmakta ve bu 92 bölüm dört farklı dünyaya ayrılmış. İlk dünya dışındaki diğer dünyaları açmak için bölümlerden belirli sayıda yıldız toplamış olmanız gerekiyor. Bu nedenle her ne kadar yıldızları toplamadan ulaşmanız gereken yere ulaştığınızda bölümü tamamlamış sayılsanız da, oyunda yeni bölümlere geçebilmek ve oyunu bitirebilmek için olabildiğince çok yıldız toplamanız gerekiyor. Diğer dünyaya geçebilmek için gerekli yıldız sayısına ulaştığımızda da işimiz bitmiyor aslında. Her dünya sonunda yenmemiz gereken bir boss bulunuyor ve bu boss bölümleri diğer bölümlerden biraz farklı oluyor. Bu bölümlerdeki amacımız yıldız toplamak yerine, karşımıza çıkan boss'ları yumruklarımızla alt etmek oluyor. Elbette dört farklı dünya ve 92 bölümün gelecek güncellemeler ile daha da artacağını belirtelim. Yeni dünyaların gelmesiyle birlikte, oyuna yeni boss'lar da eklenecektir.

Bölümlerde topladığımız yıldızların yeni bir dünya açmasının yanısıra, başka bir görevi daha var. Kontrol ettiğimiz karakter olan topaç kral çok yakışıklı olduğu için giyim kuşamına da baya önem veriyor. Oyunda bir gardropumuz ve içinde de toplam 26 farklı şapka bulunuyor. Bu şapkaları açıp oyun içinde kullanabilmemiz için gerekli şarları yerine getirmemiz gerekiyor. Bu şartlarsa 55 yıldız toplamak, ilk boss'u yenmek ya da onuncu bölümdeki tüm yıldızları toplamak şeklinde olabiliyor. Aslında bu sistemi Game Center'daki görevlerin sonuna bir ödül bağlamışlar gibi düşünebiliriz.

Benim gibi sizler bulmaca oyunlarını seviyorsanız yada Cut The Rope ve Contre Jour gibi oyunları oynarken eğlendiyseniz, Swing King size iyi gelecektir. Swing King'in 1.79 TL' ye App Store'da satıldığını söyleyerek yazımızı bitirelim. :)

Yapım Zoink

Dağıtım Chillingo

Fiyatı 1.79 TL

Web http://www.chillingo.com/games/swing-king/

OGZ Notu: 4 / 5

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

boksoyunweb
Görüş Bildir