Görüş Bildir

Suudi Arabistan Kralı Abdullah Hayatını Kaybetti

Anasayfa > Gündem

Reuters Arşiv

Bir süredir tedavi gören Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El Suud vefat etti. Prens Selman yeni Suudi Arabistan Kralı oldu.

Suudi Arabistan Devlet Televizyonu bir süredir tedavi gören Kral Abdullah'ın vefatk ettiğini duyurdu. Prens Salman'ın yeni Suudi Arabistan Kralı olduğu da açıklandı.

Zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılmıştı

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, 3 Ocak'ta Kral Abdullah bin Abdulaziz’in zatürre şikâyetiyle hastaneye kaldırıldığını ve kısa bir süre tüple solunum desteği verildiğini açıklamıştı.

31 Aralık’ta Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, Kral Abdullah’ın başkent Riyad’daki Ulusal Muhafız Tıp Merkezi'nde bir dizi tetkik yaptırdığını bildirmişti. Açıklamada Kral Abdullah'ın sağlık durumuna ilişkin başka detay verilmemişti. aynı hastanede 17 Kasım 2012'de sırtından ameliyat olan Kral Abdullah, son iki yılda dört operasyon geçirdi. Kral Abdullah’ın 91 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Kral Fahd’ın 2005 yılında ölmesinin ardından Abdullah Bin Abdülaziz tahta çıkarak ülkenin altıncı kralı olmuştu.

Kral Abdullah, Savunma Bakanlığı görevinde bulunan Prens Selman bin Abdülaziz’i 2012 yılında veliaht prens ilan etmişti. 78 yaşındaki Prens Selman’ın sağlık durumunun iyi olmaması nedeniyle,  27 Mart 2014’te Kral Abdullah, üvey kardeşi Prens Mukrin’i Veliaht Prens Selman’dan sonraki veliaht olarak tayin etti.

  • Kaynak: Al Jazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/suu...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
feyk

monarsinin en buyuk kusurlarindan biri budur herhalde. basa gecen olene kadar iktidarda kaliyor. zaten aktif yasamini tamamlamak uzere olan birine, fiziksel ... Devamını Gör

TOLSTOY

ateşi bol olsun..

Anarchy

babasınıda sevmezdım