Suriyeli Muhaliflere Türkiye'den Maaş İddiası

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Suriyeli İsyancılar İlk Maaşlarını Aldılar

Suriyeli İsyancılar İlk Maaşlarını Aldılar

AFP tarafından bildirildiğine göre, Şam’daki Suriye silahlı muhalif savaşçıları ilk maaşlarını aldılar.

Muhalif Devrimciler Askeri Kurulu’nun finans işlerinden sorumlu albay Abdüsselam Humaidi konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Devrimci askeri kurul savaşçılara aylık maaşlarını vermekle uğraşıyor, bu özellikle ilk planda ön saflarda bulunanlar içindir.” şeklinde konuştu.

Onun sözlerine göre, savaşçılar her ay 150 dolar alacak, ancak bu rakam ileride değişebilecek.

Öte yandan, isyancıların çeşitli tugay komutanları maaş paralarının Basra Körfezi ve diğer İslam ülkelerinden geldiğini ifade ettiler.

Haberin Tamamı İçin:

İlk Maaşlar Türkiye'den

Halep ve Şam’daki Suriye silahlı muhalif savaşçıları ilk maaşlarını aldılar. Maaşların Türkiye'nin de içinde olduğu bazı İslam ülkelerinden gittiği öne sürüldü.

Muhalif Devrimciler Askeri Kurulu’nun finans işlerinden sorumlu albay Abdüsselam Humaidi konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Devrimci askeri kurul savaşçılara aylık maaşlarını vermekle uğraşıyor, bu özellikle ilk planda ön saflarda bulunanlar içindir” şeklinde konuştu.

Onun sözlerine göre, savaşçılar her ay 150 dolar alacak, ancak bu rakam ileride değişebilecek.

Rusya'nın Sesi Radyosu'nun AFP'den aktardığına göre isyancıların çeşitli tugay komutanları maaş paralarının Basra Körfezi ve diğer İslam ülkelerinden geldiğini ifade ettiler.

TÜRKİYE'DEN DE GELİYOR

Halep'te yabancı muhabirlerin de takip ettiği 'ödeme günü'nde konuşan komutanlardan birinin yaptığı açıklama oldukça dikkat çekiciydi. 100 dolarlık ödemesini alan muhalif komutan, ödemelerin Türkiye ve körfez ülkeleri gibi İslami ülkelerden geldiğini açıkladı. Suriyeli muhaliflerin çoğunun ailesi şu anda Türkiye'deki sığınma kamplarında bulunuyor.

Gazeteport

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

RusyaSuriye
Görüş Bildir