Suriye-Türkiye Çatışması Romandı, Gerçek Oldu

 > -

Suriye-Türkiye Çatışması Romandı, Gerçek Oldu

Suriye-Türkiye Çatışması Romandı, Gerçek Oldu

Cem Şancı'nın üç hafta önce piyasaya çıkan ve Suriye-Türkiye savaşını anlatan "Karakozak Operasyonu" adlı romanı, dün Suriye ile Türkiye arasında yaşanan karşılıklı top atışını aylar öncesinden görmüş...

Artemis Yayınları tarafından Eylül ayı başında okura ulaştırılan ve Cem Şancı'nın aylar öncesinden yazmaya başladığı Karakozak Operasyonu, Suriye ve Türkiye arasında yaşanacak bir savaşı anlatıyor. Savaş ilanından 48 saat önce gizli bir operasyonla Suriye’ye giren 12 Türk komandosunun öyküsünü aktaran roman, gerçekçi savaş anlatımıyla savaşın acımasız yanını ortaya koyuyor.

Ancak, aylar önce yazılmaya başlanmış olan romanda, Suriye ve Türkiye arasındaki topçu bombardımanı da detaylarıyla anlatılıyor. Suriye askerlerinin saldırısı üzerine, Türk ordusunun, Suriye ordusunun mevzilendiği bir köyü, henüz savaş başlamadan top atışına tutması ve bu çatışmanın ayrıntıları çok gerçekçi bir şekilde işleniyor. Türk toplarının cinsi, menzili, etkisi, top mermilerinin düştüğü yerde yarattığı yıkım tüm detaylarıyla romanda yer alıyor.

Savaşların filmlerde gösterildiği gibi bir “macera” olmadığını anlatan Karakozak Operasyonu, Suriye ordusunun ortasına indirilmiş 12 Türk komandosunun zor görevi sırasında, savaşın korkunçluğunu, acımasızlığını ve yarattığı yıkımı komandoların gözünden okura aktarıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

SavaşSuriye
Görüş Bildir