Suriye Tarafından Hedef Gözetmeksizin Ateş Açıldı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Suriye Tarafından Hedef Gözetmeksizin Ateş Açıldı

Suriye Tarafından Hedef Gözetmeksizin Ateş Açıldı

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Suriye tarafındaki bir grup tarafından, Hatay'da zırhlı personel taşıyıcı ve taktik tekerlekli araçlara hedef gözetmeksizin 60 el ateş edilmiştir" denildi.

Hatay'ın Narlıca bölgesinde zırhlı personel taşıyıcı ve taktik tekerlekli araçlara hedef gözetmeksizin 60 el ateş edildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgide, 3 Haziran'da Hatay'ın Narlıca bölgesindeki Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında saat 22.45'te Suriye tarafındaki bir grubun hudut karakolu ve karakol civarındaki zırhlı personel taşıyıcı ve taktik tekerlekli araçlara hedef gözetmeksizin 60 el ateş ettiği belirtilerek, açılan ateşe derhal karşılığın verildiği, olayda herhangi bir hasar veya personel zayiatının yaşanmadığı bildirildi.

Aynı gün Narlıca bölgesindeki diğer bir olayda ise Kıyıgören Hudut Karakolu sorumluluk sahasındaki Asi Nehri kenarında çalışan Hatay İl Özel İdaresine ait iş makinesine Suriye tarafındaki 5 kişinin hafif silahlarla 10-15 el ateş açıldığı kaydedildi.

Çalışma yapan iş makinesine yakın bir bölgede bulunan ve devriye faaliyeti icra eden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) Timi tarafından, Suriye'de ateşin geldiği bölgeye doğru ateşle karşılık verildiği belirtilerek, karşı ateş üzerine şahısların Suriye içlerine kaçarak gözden kaybolduğu ifade edildi.

Daha sonra olay yerine gelen devriye timi tarafından Asi Nehri üzerinde 40 adet mazot bidonu bulunduğu vurgulanarak, şu bilgiler verildi:

"Bidonların devriye timi tarafından alınmasını engellemek maksadıyla, Suriye tarafındaKİ 5 kişilik aynı grup, TTZA Timi üzerine hedef gözetmeksizin hafif silahlarla 5-10 el ateş etmiştir. Bunun üzerine TTZA Timi, Suriye tarafından ateş gelen bölgeye 50 el ateş açılarak karşılık verilmiştir. Suriye'deki şahıslar açılan ateş üzerine, yine Suriye içlerine doğru kaçarak gözden kaybolmuştur."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtHataySuriyeolay
Görüş Bildir