Türk Jetleri Yine Havalandı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Suriye Ordusu, Türkiye Sınırında Operasyon Yapıyor

Suriye Ordusu, Türkiye Sınırında Operasyon Yapıyor

Suriye ordusu, Türkiye sınırına 10 kilometre uzaklıktaki Halep'in Aziz İlçesi'nde muhaliflere yönelik helikopter destekli operasyon başlattı.

Malatya'dan 22 Haziran'da kalkan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait RF-4E tipi keşif uçağını düşürmesinin ardından Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gerginlik üzerine sınır bölgesine askeri yığınak yapan Suriye ordusu ile muhalifler arasında Halep'in Azez İlçesi'nde çatışma çıktı. Türkiye sınırına yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Azez İlçesi'nde düzenlenen operasyonda Suriye ordusu belirlenen hedeflere havadan helikopterle de destek verdi. Suriye sınırındaki Kilis'ten duyulan çatışma bölgesinden dumanların da yükseldiği gözlendi.

Suriy...

Haberin Tamamı İçin:

TSK: İki Suriye Helikopteri Sınıra Yaklaştı

TSK: İki Suriye Helikopteri Sınıra Yaklaştı

TSK: Dün 2 Suriye helikopteri sınıra yaklaştı, 2 F16 kontrol uçuşu yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Suriye Helikopteri Yaklaştı, F-16’lar Havalandı

Suriye Helikopteri Yaklaştı, F-16’lar Havalandı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Genelkurmay'dan Hudut Olaylarına İlişkin Açıklama

Genelkurmay'dan Hudut Olaylarına İlişkin Açıklama

Önceki gün sınıra yaklaşan 3 Suriye helikopterinin F16’larla uzaklaştırılması üzerine kontrol amaçlı devriye uçuşlarına devam eden Genelkurmay resmi internet sitesinde hudut olaylarına ilişkin bilgi verdi.

Daha önce 1 Temmuz'da benzer bir açıklama yapan Genelkurmay'ın 2 Temmuz 2012 tarihine ilişkin 'Hudut Olayları' ve 'Hakiki Scramble' başlıklı açıklaması şu şekilde:

1. 02 Temmuz 2012 tarihinde, Suriye’ye ait 1XMI-17 tipi helikopterin, Hatay güneyinde ve Suriye hava sahasında uçarken, Türkiye sınırına 4,3 deniz mili kadar yaklaşması üzerine, İncirlik’te bulunan 2XF-16 “Scramble Kolu” 08.56–10.43 saatleri arasında, Adana-Hatay üzerinde kontrol amaçlı devriye uçuşu icra etmiştir.

2. 02 Temmuz 2012 tarihinde, Suriye’ye ait 1XMI-8 tipi helikopterin, Hatay güneyinde ve Suriye hava sahasında uçarken, Türkiye sınırına 1,7 deniz mili kadar yaklaşması üzerine, Batman’da bulunan 2XF-16 “Scramble Kolu” 12.40–14.42 saatleri arasında, Adana-Hatay üzerinde kontrol amaçlı devriye uçuşu icra etmiştir.

3. 02 Temmuz 2012 tarihinde, Suriye’ye ait 1XMI-17 tipi helikopterin, Hatay güneyinde ve Suriye hava sahasında uçarken, Türkiye sınırına 4,5 deniz mili kadar yaklaşması üzerine, İncirlik’te bulunan 2XF-16 “Scramble Kolu” 15.28–17.14 saatleri arasında, Adana-Hatay üzerinde kontrol amaçlı devriye uçuşu icra etmiştir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaHatayKilisMalatyaSuriyeTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir