Suriye Lübnan Köylerini Bombaladı

 > -

Suriye Lübnan Köylerini Bombaladı

Suriye Lübnan Köylerini Bombaladı

Suriye topçusu sınırdaki bazı lübnan köylerini bombaladı, 3 kişi öldü. Suriye ordusu, Lübnan sınırındaki Vadi Halid köyünü bombaladı.
Saldırıda 2'si kadın 3 kişi öldü, aralarında çocukların bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.
Köy sakinleri, bölgedeki evlere 20'den fazla top mermisinin isabet ettiğini söyledi.
Yerel kaynaklar, bombardımanın, Hür Suriye Ordusu mensupları ile Esed güçleri arasındaki çatışmanın ardından yapıldığını ve köy halkının güvenli bölgelere gittiğini bildirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Suriye'den Lübnan Köyüne Bomba

Suriye'deki şiddet olayları yeniden komşu Lübnan'a sıçradı. Beşşar Esad yönetimine bağlı ordu, Suriye-Lübnan sınırındaki Vadi Halid köyünü bombaladı. Bombalamada 3 kişi ölürken, 5 kişi de yaralandı

Suriye ordusu, Lübnan'ın kuzeyindeki Vadi Halid köyünü topçu ateşine tuttu. Saldırı sonrası köyde iki kadın ve bir erkek yaşamını yitirdi. Köydeki evlere 20'den fazla top isabet ederken, 5 kişi de yaralandı. Yerel kaynaklar, bombardımanın, Özgür Suriye Ordusu mensupları ile Esad yönetimine bağlı ordu arasında başlayan çatışmadan sonra yapıldığını ve bölge halkının Vadi Halid köyünü boşalttığını belirtti.

HİZBULLAH'TAN TEPKİ

Lübnan Hizbullah hareketinden yapılan yazılı açıklamada ise ''Lübnanlıların öldürülmesi açıkça bir ihlal ve Lübnan'ın içişlerine bir müdahaledir'' ifadesi yer aldı.

YARBAY VE YÜZBAŞI TÜRKİYE'YE SIĞINDI

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadHizbullahLübnanSuriye
Görüş Bildir