Suriye İçin Anlaşma Sağlandı

 > -

Cenevre'deki Suriye zirvesi sona erdi

Cenevre'deki Suriye zirvesi sona erdi

Annan, İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen Suriye konulu uluslararası toplantıda, görüşmelere katılan taraflara, sorunun çözümü için birlik olma çağrısı yaptı.

Cenevre'deki Birleşmiş Milletler merkezinde gerçekleştirilen “Suriye” konulu konferansta konuşan BM ve Arap Birliği'nin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan, hazırlamış olduğu altı maddelik plan uygulanmadığı için krizin derinleştiğini belirterek, sorunun daha büyük tehditlere yol açabileceği uyarısında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Geçiş Süreci Üzerinde Uzlaşıldı

Cenevre'deki Birleşmiş Milletler merkezinde gerçekleştirilen “Suriye” konulu konferansta konuşan BM ve Arap Birliği'nin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan, Suriyelilerin yöneteceği geçiş hükümeti konusunda uzlaşıldığını açıkladı.

İşte Annan'ın konuşmasından satırbaşları;

Haberin Tamamı İçin:

Suriye İçin Anlaşma Sağlandı

Suriye İçin Anlaşma Sağlandı

Arap ligi ve Birleşmiş milletler özel temsilcisi Koffi Annan bugün Cenevre'de yapılan görüşmelerden anlaşma çıktığını söyledi

Toplantının sonunda Yanında Rusya dışişleri Bakanı Lavrov ile birlikte bir Basın açıklaması yapan Annan tarafların "Suriyeliler tarafından yönetilecek siyasi geçiş dönemi prensipleri" üzerinde anlaştıklarını açıkladı.

Ortak konsensüsle Ulusal bir hükümetin kurulması bazında varılan bu anlaşma, ulusal geçiş hükümetine, bugün görevde olan hükumet yetkilileri ve muhalefet yetkililerin katılmaları ile oluşturulacak, Annan aynı zamanda devlet reformlarının ve serbest ve hür seçimlerin yapılabilmesinin önemine dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Birleşmiş MilletlerİsviçreRusyaSuriye
Görüş Bildir