Sur'dan Bir Günde 7 Şehit Haberi Geldi...

 > 
66PAYLAŞIM

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda yaralanan 2 asker ve 2 polis, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Genelkurmay, askerlerin bulunduğu bir binanın çökmesi sonucu 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Sur'dan gelen şehit sayısı 7'ye çıktı...

Genelkurmay Başkanlığı, bugün Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda 2 asker ve 1 polisin şehit olduğunu duyurdu. Ardından, yaralı bir polis de hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bina çöktü, 3 asker şehit oldu

Genelkurmay, internet sitesinden yaptığı açıklamada, operasyonlar sırasında çöken bir binanın altında kalan 3 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını açıkladı.

Böylece Sur'daki şehit sayısı 7'ye yükseldi...

Genelkurmay'ın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında içinde yedi kahraman silah arkadaşımızın bulunduğu bir bina çökmüştür. Çöken binadan dört kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak kurtarılmış, üç kahraman silah arkadaşımız ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

TSK ve Ajanslar

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir