Görüş Bildir

Sur'da 'Roket Mermisi'ne Soruşturma: 'Suç Delili Kayıp'

Anasayfa > Gündem

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Sur ilçesinde 3 Ocak günü bir eve patlayıcı isabet etmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılık, medyada fotoğrafı paylaşılan patlayıcının olay yerinde bulunamadığını, patlayıcıyı olay yerinden alan kişiler hakkında da soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 Ocak günü Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Büyük Postane yakınlarındaki bir eve patlayıcı isabet etmesi sonucu Melek Alpaydın'ın hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada 'Olay yerinde güvenlik tedbirleri alındıktan sonra Olay yeri Şube Müdürlüğü görevlilerince olay yerinde yapılan incelemeler neticesinde olaya ilişkin gerekli olay yeri incelemesi yapılarak numuneler muhafaza altına alınmış, Olayda ölen Vatandaşımızın naaşı otopsi neticesi ailesine teslim edilmiştir.' bilgisi verildi.

'Bazı basın-yayın organlarımızda ve sosyal medya hesapları üzerinden olay yerinde olduğu iddia edilen ve fotoğrafı yayınlanan patlayıcı materyal atığının, olay yerinde yapılan incelemede olay yerinde olmadığını' belirten Başsavcılık, 'Suç delili olduğu iddia edilen materyali olay yerinden alan kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 281/1 (Gerçeğin meydana çıkmasını engellemek amacıyla bir suçun delillerini yok etme, silme, gizleme, değiştirme veya bozma) maddesi kapsamında soruşturma başlatılmıştır' duyurusunu yaptı.

Açıklamada 'Olayda ölen ve yaralanan vatandaşımızın ölüm/yaralanmasına neden olan olay ve olay delillerin yok etme /gizlenmesi ile ilgili soruşturma tüm yönleri ile devam etmekte' denildi.

Kaynak: Al Jazeera

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ahmet Kutlay

Devlet faili meçhullarına devam ediyor,bir devlet bu kadar kara bir politika sergileyip insan kanı üzerinden prim yapıyorsa ve insanlar buna tepkisiz kalıyor... Devamını Gör

Narki

1 faili meçhulumuz daha oldu yani. Ölüyoruz bari kimin yaptığını bulun!

haindunya

Bu ülke ne çektiyse vatandaş görünümlü sizin gibi teröristlerden çekti 40 lı yıllardan beri düşmediniz devletin yakasından beğenmeyen çok sevdiği Rusyayaya e... Devamını Gör