Süper Zenginlerin Gizli Kasabaları

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Süper Zenginlerin Gizli Kasabaları

En zenginlerin alışveriş durakları

Her şeyin en iyisine sahip olmak isteyen milyarderler otomobil, uçak veya ev alırken büyük şehirlerden değil küçük kasabalardan alışveriş yapmayı tercih ediyor.

Kaynak: http://www.cnbce.com/foto-galeri/super-z...

Ronkonkoma, New York
19 bin nüfuslu bu kasaba, özel jetlerinin içini kendi zevklerine göre yeniden döşetmek isteyen zenginlerin uğrak yeri. Kasabadaki International Jet Interiors şirketi, altın kaplama armatürlerden timsah derisi klozet kapaklarına kadar her türlü hizmeti sunuyor.

Amelia Adası, Florida
Dünyanın en pahalı arabalarının satıldığı açık artırmalardan biri 11 bin 700 kişinin yaşadığı Amelia Adası'nda yapılıyor. Mart ayında düzenlenen son artırımda 55 milyon dolarlık satış gerçekleşti.

Neenah, Wisconsin
Ferrari koleksiyoncuları arabalarını restore ettirmek istediklerinde Wisconsin'deki 25 bin 500 nüfuslu Neenah kasabasına geliyorlar.

Aalsmeer, Hollanda
Dünyadaki en zengin yüzde 1'in de ancak yüzde 1'inin sahip olabildiği mega yatlar, Hollanda'nın Aalsmer kasabasında inşa ediliyor. Resimde görülen 76 metrelik 'Musashi' adlı yat, Oracle'ın kurucusu Larry Ellison'a ait.

Kansas'ta bilinmeyen bir yer
Paranoyak süper zenginler için yer altına inşa edilen bu evlerin nükleer saldırıya karşı dayanıklı olduğu iddia ediliyor. Larry Hall'un Kansas eyaletinde adını açıklamadığı 5 bin nüfuslu bir kasaba yakınlarında yaptığı evler eski füze silolarının içinde yer alıyor.

Saratoga Springs, New York
Dünya genelindeki at sever zenginler, her yıl Ağustos ayında açık artırmadan safkan atlar almak için New York eyaletindeki 27 bin nüfuslu Saratoga Springs'e geliyor. Bu yıl satılan en pahalı at 1,2 milyon dolar alıcı bulurken, altı saatlik artırımda 108 at toplam 32 milyon dolara satıldı.

Monticello, New York
Monticello Motor Klubü, özel yarış pistiyle sürat yapmak isteyen zenginlere hizmet sunuyor. Kulübe giriş ücreti 125 bin dolar ve yıllık aidatlar 11 bin dolara kadar çıkabiliyor. Pistin yer aldığı kasabanın nüfusu ise 6 bin 600.

Alpine, New Jersey
Zenginlerin tercihi olan 1849 nüfuslu Alpine kasabasında ortalama ev fiyatları 5,7 milyon dolar civarında seyrediyor. Resimde görülen 42 odalı malikanenin fiyatı ise 49 milyon dolar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

AltınTercih
Görüş Bildir