Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onların da Mutlu Olmak Hakkı: 12 Süper Kahraman Düğünü

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

SÜPER KAHRAMAN DÜĞÜNLERİ!

Çizgiroman dünyasındaki gelmiş geçmiş en önemli düğünlerin Top #12 listesi!

Kaynak: http://www.tcctakimi.blogspot.com

Her zaman dünyayı kurtaracak değiller ya, onlar da sevecek ve onlar da günü geldiğinde dünya evine girecek. İşte o büyük düğünlerden 12 tanesi!

12 - Fantastic Four Vol.1 Annual 3

Heralde en istikrarlı, en stabil çiftimiz bu olduğu için onları en sona koyabiliriz. Susan Storm ve Reed Richards zaten en baştan beri birbirlerine aşıklardı. O yüzden çok da beklemediler ve 1965’de dosta düşmana göstere göstere dünya evine girdiler. Tabi bu en çok Doom ve Namor’u deli etti ama yapacakları bir şey de yoktu. İki güzel çocukları olan bu aile yıllardır sapasağlam ayakta. Gerçi arada bir Namor’un Susan’ı kapmak için ayak oyunları olsa da, bunlar bu ikisinin aşklarının yanında hiçbir şey!

11 - Tales of the Teen Titans #50

1985 yılında çıkan bu öyküde Donna Troy yani Wonder Girl, üniversitedeki profesörü olan Terry Long ile dünya evine girmişti. Hemen arka planda Teen Titans ekibindeki takım arkadaşlarının sivil olarak düğüne katıldığını görebilirsiniz.

10 - Aquaman #18

1964’de yayınlanan bu sayının kapağında da görebileceğiniz gibi Aquaman ve müstakbel eşi Mera evlilik yeminlerini ediyorlar ve karşılarındaki Atlantis memuru da onları karıkoca ilan ediyor. Tabii düğün kambersiz olur mu? Bütün kamberler de seyirci olarak orada!

09 - The Flash #165

Flash yine günü kurtarıyor! Hem de kendisi için en önemli olan günlerden birini. 1966’da yayınlanan bu öyküde Flash, tam gelecekte eşi olacak olan kadın (Iris West) nikah memurunun sözüne ‘’Evet’’ diye cevap verecekken araya girer. Meğer Iris’in evlenmekte olduğu adam, Flash’ın yani Barry Allen’ın kılığına girmiş bir sahtekardır. Flash olaya tam zamanında müdahale eder.

08 - Lois Lane #128

Yıllar boyunca hem Kal-El hem Superman hem de Clark Kent olarak Lois Lane ile bir çok kez yakınlık kurmuş ve üzeri kapalı bir ilişki sürdürmüştür. Ama nihayet en sonunda 1972’de o büyük gün gelip çatmıştır. Ama kapakta yazan ‘’Death Waits To Kiss The Bride!’’ (Ölüm gelini öpmek için bekliyor) yazısına bakacak olursak anlaşılan o ki çiftimiz balayına çıkmayı bırak düğünü bile sağ salim tamamlayamamış…

07 - Superman The Wedding Album

Ülkemizde de basıldığı için kendi dilimizde okuma şansı bulduğumuz bu sayıda nihayetdir ki karakterlerimizin ’96 yılında gerçek anlamda evlendiklerini görebiliyoruz. Tabii olaysız olur mu? Hayatta olmaz! Bu sefer de Clark’ın güçleri kesildiği döneme denk geliyoruz. Neyse ki efendi bir insan olduğu için herkesin sevgilisi haline gelen Clark’ı düğün gününde kimse yalnız bırakmıyor ve düğünü kimse fark etmemesine rağmen DC Comics’teki tüm kahramanların koruması altında tamamlıyoruz. 

Tabi bu düğün de NEW52 serisi ile birlikte geçersiz sayılıyor… Belki de NEW52’nun en acı yanlarından biri de buydu…

06 - Wonder Woman #155

Wonder Woman, DC Comics’in ilk kadın kahramanı olarak çıkışını 1941 yılında yapmış ve o zaman bile gücün, adaletin, doğruluğun bir simgesi olmuştu. Lakin bunların hepsinin üzerinde o bir kadındı ve bununla beraber bir Amazon olarak feminist hareketin de sembollerinden biriydi. Gelgelelim buna rağmen amazon prensesimiz 1965’de Mr.Monster adındaki bu ucube ile evlendi! Artık nasıl bir büyü altına girdiyse… (Abi bu nedir yaa…)

05 - X-Men Vol.2 #30

Yıl 1994… Bu iki gencin başından öyle olaylar geçti ki, öyle badireler atlattılar ki; tam bunların bir sonu gelmeyecek derken en nihayetinde 94’de dünya evine girdiler. Cidden bayağı da uzun sürmüş ha! 

Lakin evlilikleri hanımın vefatı ile son buldu. Buna rağmen Scott Summers’ın yıllar süren büyük aşkını unutması pek uzun sürmedi ve yıllardır Jean’in tırnağı bile olamayacak olan Emma Frost ile takılmakta.

04 - The Incredible Hulk #319

O radyoaktif gamma testi utangaç ve sessiz bilim adamı Bruce Banner’ın hayatını sonsuza dek değiştirmişti. Peşinde ordu dağlarda kaç Allah kaç derken tam adamımızın dünya evine giremeyeceğini düşünüyorduk ki, BAM! 86’da Bruce Banner ve uzatmalı sevgilisi Betty Ross sonunda imamın karşısına çıktılar(!) Da.., ‘’Bu adamlar nereye bakıyor’’ diye sormak gerekir, anlaşılan gelinin babası nikahı basmış! (Yine!)

03 - Astonishing X-Men #51

Marvel’ın en bilindik karakterlerinden biri olan Northstar çoooook uzun zaman önce, 1992’de eşcinsel olduğunu açıklamıştı zaten. Ama buna rağmen gönlünün prensini (öhöm!) bulması uzun sürdü. Ama nihayet geçtiğimiz yıl X-Men dergisinde, herkesin desteği ile kurulan bir kır düğününde yüzüklerini parmaklarına geçirdiler.

02 - Authority Vol.1 #29

Marvel’ın modern dünyanın cinsel yönelim çeşitliliğini kabul etmesi DC Comics’e göre daha uzun sürdü. DC bu hamlesini Milenyum ile birlikte, yani 2002 yılında yaptı. Apollo ve Midnighter karakterlerini bayağı şamatalı bir düğün ile evlendirdi. Üstelik kostümleri de üzerlerinde..! (Ne alakaysa artık…)

01 - Amazing Spider-Man Annual #21

Bu çocuğun başına gelenler de pişmiş tavuğun başına gelmedi. Ne zaman tam ‘’Hah, sonunda azıcık huzur bulabilecek şu oğlan!’’ desek, adamın dünyası allak bullak oldu. (Şomağızlı mıyız nedir?) Aşk konusunda da yine acılı bir geçmişi olan Spidey nihayet o güzel günlerden birinde, bir ‘87 baharında uzatmalı aşkı komşu kızı Mary Jane ile dünya evine girdi.

Yine bu düğünümüz de Memphisto’nun işe karıştığı One More Day (Ülkemizde basıldı) adlı öykü sonrasında bozuldu. Peter hayatının en zor seçimlerinden birini yapması gerekince ‘’Gerçek aşkım M.J. ise onu her zaman bulurum’’ diyerek kendini ikinci plana koydu ve yine kahramanlığını konuşturdu. Lakin o gün bu gündür bir daha çiftimiz bir olamadı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

harbiden abi o nedir ya :D

Başlıklar

BilimEşcinselEvlilikaşk
Görüş Bildir