Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Süper İnsan Görüşüne Sahip Olmak İçin Sadece 8 Dakikaya İhtiyacınız Var!

 > -
Abone ol

Bir görüş testinde alabileceğiniz 20'de 20 skorunun 3 kat üstüne çıkabileceğiniz günler geldi! Kanadalı Doktor Garth Webb’in CEO’su olduğu Ocumetics Technology Corp. adlı şirket, ürettiği biyonik lenslerle görüş mesafesinin olağanın üzerine çıkarmayı başardı. Dünyanın her yerinde, cerrahlar merakla buluşun piyasa sürülmesini bekliyor.

Kaynak: http://www.collective-evolution.com/2015...

Sıradan bir teknoloji olarak kabul ettiğimiz lensler, sıradışı bir teknoloji ile yepyeni bir forma kavuştu.

Bu muhteşem teknoloji için toplamda 8 yıllık bir zaman ve 3 milyon Dolar harcanmış.

"Benim kahramanlarım kovboydu ve kovboylar gözlük takmaz!"

Gözlük kullanmaktan oldukça mutsuz olan Webb, çocukluğumuzdaki kahramanların gözlük kullanmadığını söylüyor ve kimsenin gözlüğe muhtaç kalmasını istemediğini ekliyor.

Tıpkı çizgi film karakterlerindeki süper kahraman güçlerini anımsatan bu yeni teknolojinin kullanımı normal lens kullanımından farklı. Acısız bir operasyonla bu lense çok kısa sürede sahip olabiliyorsunuz.

Katarakt ameliyatına benzer bir operasyonla, sadece 8 dakikada bu lense sahip olabiliyorsunuz. Gözünüze yerleştirilen bu lensler için önce gözünüzde aynı işlevi gören kısım alınıyor ve bir şırınga yardımı ile  lens gözünüze yerleştiriliyor.

8 dakikalık operasyonla lens gözünüze yerleşiyor ve 10 saniye içinde göz yapay lensi kendi lensi gibi algılayarak görme problemlerini gidererek 3 kat daha iyi görmeyi sağlıyor.

Üstelik yaşlanma ile gelen olumsuz etkilerden de zarar görmüyor. Gözünüze bir kez yerleştikten sonra, ömür boyu kullanım olanağı sağlıyor. En önemli özelliği ise, gözün yapısını değiştirmiyor olması.

Üretilen bu yeni lenslerle 30 metreden saati görmeniz mümkün, yani süper kahramandan pek de bir farkımız kalmayacak! 💪

s310.photobucket.com

Bu yeni teknoloji ile oldukça iyi bir görüş kazanmanın yanı sıra, ileriki yaşlarda sıkça rastlanan katarak hastalığının da önüne geçiliyor. Doğal yollarla görüş kaybetmeniz bir nevi engelleniyor.

Uzakları yakın eden bu süpersonik teknolojiyi, çok yakında herkes kullanabilecek!

Şimdiye kadar hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneylerde çok başarılı sonuçlar alındığı ve 2016 yılından itibaren tüm dünyada kullanılabileceği de ilan edildi bile...

Peki, bu yeni teknolojiyi siz nasıl buldunuz?

Tek kelimeyle, MUHTEŞEM!
Güzele benziyor, ben de kullanabilirim.
İnsanlar biraz denesin de, o zaman anlarız...
Asla kullanmam, kesin zararı vardır!
Böyle saçma sapan işlerle uğraşmayın yaa...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
cuneyt-acikgoz

önce siz kullanın size bişey olmazsa bende kullancam buraya yazın ha :)

z.nation

fiyatı 5000 olur :/ fiyatı öğrenmem lazım

inferrno666

hiç bir yan etkisi yokmuymuş yani. hayır kartal gözü operasyonu denen hani göze çizik attırma onun bile yan etkileri vardı ama tam bilinmiyodu ve insanlar yinede yaptırdı (dayım). yan etkilerini bilmek lazım haaa ne kadar umrumda? hiç. neden? zaten benim gözler 40 metreden saati görüyo :)

samet.ilter.10

black mirror'un son bölümü geldi aklıma.telefon numaralarını,internet hesaplarını engelleyebildiğimiz gibi yakında insanları ve görüntülerini engelleyebileceğiz

ft_laxus

nedense tehlikeli geldi bana kobay etmesinler milleti sonuçta alerjisi olan çıkabilir herkezin gözü kabul etmezki başka bir maddeyi

Görüş Bildir