Görüş Bildir

etiket Sümeyye Erdoğan Evleniyor

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile İnsansız Hava Aracı imal eden Baykar Makina’nın sahibi Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar’ın sözlendikleri öğrenildi.

DHA'nın verdiği bilgiye göre, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) doktora yapan 36 yaşındaki Selçuk Bayraktar, yerli İnsansız Hava Aracı Bayraktar’ın tasarımını yapan ekibin başında yer alıyor.

Bayraktar ailesi tarafından doğrulanan haber, ilk olarak Sarıyer’de yerel gazetelerde yayınlandı. 

Sarıyer Times isimli gazete “Sümeyye Erdoğan Sarıyer’e gelin geliyor” başlıklı habere imza atarak “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar sözlendiler, çok kısa zamanda nişanlanıyorlar” bilgisini okuyucularına aktardı.

MIT'de doktora yaptı

MIT'de doktora yaptı

Selçuk Bayraktar, İTÜ Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. Daha sonra ABD’ye giderek University of Pennsylvania’da insansız uçaklar üzerine master, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yaptı. 11 yıldır kendi şirketinde çalışan Selçuk Bayraktar, birçok sistemin milli olarak geliştirilmesi projesinde görev aldı.

Taktik İnsansız Hava Aracı olan Bayraktar, geçtiğimiz yıl 17 Aralık’ta Roketsan şirketinin geliştirdiği füzeyi atmış ve hedefini yüzde 100 vurma başarısı göstermişti.

Tolga Özbek /DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
678
286
125
74
47
31
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
sinan

adam yaş tahtaya basmaz.. ite uğursuza kız vermez nerede zengin zengin olma potansiyeli yüksek yobaz var ona verir kızını işini biliyor adam dünyanın sayılı ... Devamını Gör

ozgurozcanozkan

Bu saatten sonra baykar makina'nın nasıl büyüdüğünü izleyelim...

Memduh Tandoğan

tabi ki haklısın ama büyüme 2x ise 4x e cıkıcak otomatikmen :D

oktay

olm olaya iyi yönden bakın. ileri zaman içerisinde okumuş etmiş bir bakanımız olacak lan. iha miha da yapıyomuş bakan gibi bakan işte.