Sultanahmet'teki Patlamayı Dünya Medyası Nasıl Gördü?

 > -

Uluslararası ajanslar ve yayın kuruluşları, Sultanahmet'te yaşanan patlamayı "son dakika" olarak duyurdu.

Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20'de meydana gelen ve 10 kişinin hayatın kaybettiği patlamanın ardından tüm dünyadan haber ajanslarının son dakika olarak aktardığı olayın detaylarını bu şekilde gördü:

"Turistik Sultanahmet Meydanı'nda patlama yaşandı"

İngiliz Reuters haber ajansı , DHA'ya dayandırdığı haberinde, "Turistik Sultanahmet Meydanı'nda patlama yaşandı" ifadesini kullandı.

En az sekiz kişinin hayatını kaybettiğinin belirtildiği haberde, görgü tanıklarının gürültülü bir patlama duyduklarını söyledikleri de aktarıldı.

"Türkiye'nin en büyük şehrinin tarihi merkezinde neden kaynaklandığı bilinmeyen bir patlama meydana geldi"

Fransız AFP ajansı ise olayı "Türkiye'nin en büyük şehrinin tarihi merkezinde neden kaynaklandığı bilinmeyen bir patlama meydana geldi" ifadesiyle duyurdu. AFP'ye göre; olayda en az 10 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı.

"Terör bağlantısı"

AFP'ye konuşan bir hükümet yetkilisi, "Terör bağlantılarından şüpheleniliyor" dedi. Haberde yetkilinin ismi açıklanmadı.

"Sultanahmet Meydanı'nda patlama"

Amerikan CNN televizyonu ile İngiliz yayın kuruluşu BBC de Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak geçti.

CNN haberinde, patlamanın Türkiye'nin ülke güvenliğiyle ilgili tehditler aldığı bir dönemde yaşandığını yazdı. ,

"İstanbul'un turistik bölgesinde canlı bomba Çok sayıda ölü ve yaralı var"

"İstanbul'un turistik bölgesi Sultanahmet'te meydana gelen patlamada 10 kişi öldü 15 kişi yaralandı. Basında yeralan ilk haberlere göre, bir kişinin kendisini patlattığı belirtiliyor."

"İstanbul'daki patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var"

"Ayasofya ve Sultanahmet Cami yakınında patlama: İstanbul'un turistler tarafından sevilen tarihi bölgesinde çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Patlamanın nedeni henüz belli değil."

"İstanbul'da patlama"

"İstanbul'un turistik semti Sultanahmet'te meydana gelen patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var. Olayın boyutları hakkında henüz net bilgi yok. Patlamanın meydana geldiği yer Ayasofya ve Sultanahmet Cami'ne çok yakın."

"İstanbul'un turistik bölgesinde patlama, çok sayıda ölü var"

İstanbul'un turistik bölgesi Sultanahmet Meydanı'nda meydana gelen patlamada çok sayıda ölü bulunuyor. İlk gelen bilgilere göre patlmanın canlı bomba olma ihtimali var.

"İstanbul'un göbeğinde patlama meydana geldi"

İstanbul'un göbeğinde patlama meydana geldi. Çok sayıda kişi yaralandı. El Pais'e konuşan görgü tanığı, "Ziyaret için gittiğimiz Sultanahmet Cami yakınlarındaki Dikilitaş'ın yakınlarında çok büyük bir patlama meydana geldi" dedi. Görgü tanığı ikinci bir patlama olacağı endişesiyle polisin güvenlik önlemi aldığını söyledi.

"İstanbul'da yaşanan patlamada 9'u Alman vatandaşı 10 kişi hayatını kaybetti"

İstanbul'da meydana gelen patlamada 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Rusya Büyükelçiliği Basın Danışmanı İgor Mityakov, "Şu anda patlama sırasında Rus vatandaşlarının zarar gördüğüne dair bir bilgi henüz bize ulaşmadı" dedi.

"İstanbul'un merkezinde patlama oldu"

İstanbul'da Sultanahmet meydanında patlama yaşandı. Patlama sonucunda 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Yaralananlar arasında Alman turistlerin de bulunduğu açıklandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı.

Rusya Büyükelçiliği henüz Rus vatandaşlarına ilişkin bir açıklama yaşamadık. Konsolosluk olayı araştırdığını bildirdi. Rusya Turizm Endüstrisi Birliği, patlamanın meydana geldiği yere gezilerin düzenlenme ihtimali olmadığını fakat turistlerin bireysel olarak olay yerine gidebileceklerini belirtti.

"İstanbul'un merkezinde patlama yaşandı"

Olay İstanbul'un merkezinde Sultanahmet meydanında yaşandı. Olay sonucunda 9'u Alman vatandaşı 10 kişi hayatını kaybetti. 15 kişi de yaralandı. Türk basınında olayın canlı bomba sonucunda meydana geldiği belirtiliyor.

"İstanbul'da meydana gelen patlamada 10 kişi hayatını kaybetti"

İstanbul'da meydana gelen patlamada 15 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın sebebi, patlayıcı maddenin cinsi ve suçluların bulunması için çalışmalar başladı.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AyasofyaİngiltereİstanbulRusyaTerörolay
Görüş Bildir