Suçlamaların Tamamını Kabul Etmişti: Yeni Zelanda'da Cami Saldırganına Ömür Boyu Hapis Cezası

 > 
42PAYLAŞIM

Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı düzenleyen ve 1'i Türk olmak üzere 51 kişiyi öldüren Brenton Tarrant, mahkeme tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. 

29 yaşındaki Tarrant'a 'hukuken verilebilecek en ağır ceza' verildi

Euronews'in haberine göre, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 2 camiye terör saldırısı düzenleyerek 51 kişiyi öldüren, 49 kişinin de yaralanmasına neden olan Brenton Tarrant, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Christchurch Yüksek Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında cezayı okuyan Hakim Cameron Mander, 29 yaşındaki Tarrant'a hukuken verilebilecek en ağır hükmün verildiğini açıkladı.

Hakim: 'Yaptıkların insanlık dışıydı. Babasının bacağına sarılan 3 yaşındaki bir çocuğu bilerek öldürdün'

Duruşmanın hakimi Mander, Tarrant'ın işlediği suçların ömür boyu hapisle bile telafi edilemeyeceğini söyleyerek yaşanan acının sapkın ve kötücül bir ideolojiden kaynaklandığını ifade etti. 

Hakim, "Yaptıkların insanlık dışıydı. Babasının bacağına sarılan 3 yaşındaki bir çocuğu bilerek öldürdün" ifadesini kullandı.

Dünkü duruşmada suçlamaların tamamını kabul etmişti

Dünkü duruşmada Tarrant'ın ifadesi, avukat aracılığıyla okunmuştu. Tarrant, hakkındaki suçlamaların tamamını kabul etmişti.

Beyaz ırkın üstünlüğünü savunan aşırı sağcı saldırganın ömür boyu hapse mahkum edilmesi bekleniyordu.

Yeni Zelanda'nın En Karanlık Günlerinden Biri: İki Camiye Düzenlenen Silahlı Saldırıda, Can Kaybı 50'ye Yükseldi - onedio.com
Yeni Zelanda'nın En Karanlık Günlerinden Biri: İki Camiye Düzenlenen Silahlı Saldırıda, Can Kaybı 50'ye Yükseldi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir