Suavi Bebeğini Kucağına Aldı

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Suavi Bebeğini Kucağına Aldı

Suavi Bebeğini Kucağına Aldı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan, 3 gün önce 62 yaşında baba olan Türk müziğinin usta isimlerinden Suavi, 30 yaşında meme kanserine yakalanan eşinin 14 yıl sonra anne oluş hikayesini anlattı.

Bodrum’a bağlı Yakaköy’de yaşayan, 15 yıl önce Posta Gazetesi reklam servisinde üst düzey yönetici olarak çalışan 42 yaşındaki Gönül Sayda Yılman ile evlenen Türk müziğinin usta isimlerinden Suavi, üç gün önce dünyaya gelen kızı Suada Saygan ve eşi ile birlikte yaşadığı evinin kapısını açtı.

"MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZDİK"

Eylül ayı sonunda ilk kez çıkaracağı 16 Anadolu türküsünden oluşan albümün son hazırlık çalışmalarını yapan Suavi, eşinin 14 yıl önce meme kanserine yakalandığını ve yoğun kemoterapi nedeniyle bebek yapmasının yasaklandığını belirtti. Verdikleri mücadeleyi vurgulayan Suavi, "Kapımızı kanser denilen bu hastalık yüz binde bir otuzlu yaşlarda rastlanabilen hastalık ikimizi de şok etmişti. Ancak ikimizde çok inatçı ve hayata bağlı mücadeleciydik. Gönül, Çeçen kökenli olduğu için yiğit bir kadındı. Kemoterapi ve cerrahi müdahalenin ardından memesinin bir bölümü alındı, kirpikleri ve saçları kalmamıştı. T

üm bunlara rağmen Gönül ve ben teslim olmadık, mücadele ettik ve bu savaşı kazandık. Birçok kadın şuanda Gönül’ün durumunda olabilir. Mesele Suavi’nin 62’sinde baba olması meselesi değil. Çünkü biz bu mücadele 13 yıl canımızı düşünmekten bebeği düşünemez haldeydik. Mesele Suavi’nin ve Gönül’ün 15 yıl yaşam mücadelesi verdikten sonra doktorlardan 2 yıl önce gelen normal yollardan bebek sahibi olabilirsiniz denildiğinde biz bu şansı kaybetmeyi asla düşünmedik. Gönül şimdi kansere yakalandığı memesi ile bebeğini emzirebilecek duruma gelmiş. Suada ile birlikte ikimizde yeni bir hayatın başlangıcı yapmış durumdayız. Sen mutlululun resmini çizebilirmisin, diye bir söz vardır. İşte bu resmi çizdik. Suada adını koyduğumuz bebek, Gönül’le Suavi’nin 15 yıllık mücadelesinin umuda dönüşmüş meyvesidir.

Bu benim ’Tükenme’ isimli şarkımla örtüşüyor. Bir şarkımda Tükenme diyorum, Güçüne güç katmaya geldim, gülmeyi bilen çocuklar geldi ve umudunuzu tüketmeyin diyebildiğim bir yerdeyiz. Her kanser mağlup edecek diye bir şey yok, işte bizim yaşadıklarımız bunun en güzel örneği. Gönül anne olma hakkını kullandı ve bugün bir bebeği var. Cerrahi müdahale gördüğü memesinden o bebeğini emziriyor. Oradan ona pınarlar ve yaşamlar akıtacak ve emzirecek. ’Hoş geldin bebek, yaşama sırası sende’ diyerek. Ahmet Arif’in sözüyle tamamlamak istiyorum bu mücadeleyi" dedi.

SUAVİ’NİN DESTEĞİ BENİ HAYATA DÖNDÜRDÜ

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BodrumKanserMuğla
Görüş Bildir