Spor Bakanı’ndan Galatasaray’a İhtarname!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Suat Kılıç: "Türkiye'yi Rezil Etme Galatasaray"

Suat Kılıç: "Türkiye'yi Rezil Etme Galatasaray"

600 milyon TL maliyetle inşaa edilen Türkiye’nin en moden stadı TT Arena önceki akşam G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi’nde Cluj’u ağırladığı maçta sınıfta kaldı. Karşılaşma öncesi ve sırasında İstanbul’u etkisi altına alan aşırı yağış TT Arena’nın zeminini bataklığa döndürürken, hemen hemen herkesin aklında “suç kimde?” sorusu var.

Sarı-kırmızılıların ‘statta yapım hatası olduğu’ şeklindeki iddialar ortaya attığı duyumunu alan Gençlik ve Spor Bakanlığı olaya el attı. Bakanlık kaynakları tamamen devlet tarafından inşaa edilen Arena’da projeye göre stadın üstünün kapalı olduğuna ve zeminin çatının kapatılacağı varsayımına göre şekillendiğine belirtirken şu konulara dikkat çettiler:

‘ÇATI YAPACAKLAR’

“SPOR Genel Müdüdürlüğü ile G.Saray arasındaki protokole göre 2012 sonuna kadar stadın üstünün kapatılması gerekiyor. Ama G.Saray yönetimi Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ısrarlı uyarılarına rağmen stadın üstünü kapatmamakta direniyor.”

TÜRKİYE’NİN en modern ve en yüksek maliyetli stadının göle dönmesi bakanlıkta da büyük rahatsızlık yaratırken, Cluj maçında stadın bataklığa dönmesinin Türkiye’nin imajına zarar verdiğini düşünen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, G.Saray’a ihtarname gönderdiği ortaya çıktı.

KILIÇ imzasıyla G.Saray Kulübü’ne gönderilen ihtarnamede “2020 olimpiyatlarına aday olan bir ülkenin en modern ve en yeni stadı havuza dönmüştür. Bu Türkiye’nin imajını zedelemektedir. Kulüp olarak bir an önce yükümlülüklerinizi yerine getirin” ifadelerinin yer aldığı öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Spor Bakanı’ndan Galatasaray’a İhtarname!

Galatasaray ile Cluj maçının gölü andıran bir sahada oynanması Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ‘ı harekete geçirdi. “Stadın yapımında hata var. Drenajlar çalışmıyor” yorumu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı bir hayli kızdırdı. Bakan Suat Kılıç, Cluj maçında bataklığa dönen Türk Telekom Arena için Galatasaray Kulübü’ne ihtarname gönderdi.

Bakanlık kaynakları Arena’da projeye göre stadın üstünün kapalı olduğuna ve zeminin çatının kapatılacağı varsayımına göre şekillendiğini belirtti. Şampiyonlar Ligi maçında yaşanan tablonun Türkiye’nin en maliyetli stadında olması ve bunun Türkiye’nin imajına zarar verdiğini düşünen Bakan Suat Kılıç’ın, GSGM’ye talimat verdiği öğrenildi.

Suat Kılıç yaptığı açıklamada, ”Son maçta ortaya çıkan görüntü hepimizi üzen bir görüntü oldu. Sadece Galatasaray taraftarı değil, Türk Telekom Arena tribünlerini dolduran taraftarlar da bu görüntülerden üzüntü duydu. Türkiye’nin en modern stadyumu, en konforlu stadyumu ve devletin bir stadyum kazanmak için en büyük harcamayı yaptığı proje Türk Telekom Arena… Orada göle benzer birikintilerin oluşmasını hiçbir mazeretle izah edebilmek mümkün değil. O stadyumun zemin altyapısı su biriktirmeye elverişli değil, su tahliye kanalları oranın yapımında zaten proje gereği var. Ayrıca stadyum projesi gereği üzeri kapatılması gereken bir stadyum. Bütün harcamaları devlet tarafından yapılan Türk Telekom Arena stadyumunda sadece çatıyı kapatma görevi kulüple bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği Galatasaray Kulübü’ne verilmiş durumda. Dolayısıyla bu görevin ivedilikle yerine getirilmesi lazım” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranGalatasaray Spor KulübüİstanbulŞampiyonlar LigiSuat KılıçTürk Telekomtahliye
Görüş Bildir