Steve Jobs'un Zaman Kapsülü 30 Yıl Sonra Çıkarıldı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Steve Jobs'un Zaman Kapsülü 30 Yıl Sonra Çıkarıldı

Apple’ın kurucusu Steve Jobs ve arkadaşlarının Colorado’da düzenlenen bir tasarım konferansından sonra gömdüğü zaman kapsülü tam 30 yıl önce açığa çıkarıldı.

2011’de hayatını kaybeden Jobs ve arkadaşları zaman kapsülünün içine 20 yıl sonra çıkartılmak üzere çeşitli eşyalar bırakmışlardı.

Jobs da kapsülün için kızı Lisa’nın adını verdiği Lisa mouse’u bırakmıştı.

Kapsülün içinden kartvizitler, fotoğraflar, bir video kaset, altı tane Balantine birası bulundu.

Ancak yeri unutulduğundan kapsül National Geographic’ten Diggers ekibi tarafından 10 yıl gecikmeyle çıkartıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Steve Jobs'un Zaman Kapsülü 30 Yıl Sonra Çıkarıldı

Apple’ın 2011’de hayatını kaybeden efsane CEO’su Steve Jobs’ın 30 yıl önce arkadaşlarıyla beraber gömdüğü zaman kapsülü, National Geographic ekibi tarafından saklı olduğu yerden çıkarıldı. Zaman kapsülü, 20 yıl sonra çıkarılması için gömülmüştü ancak nerede olduğu unutulunca planlanandan 10 yıl sonra bulunabildi.

Ancak geçen yıllarla birlikle yeri unutulan kapsül, bu planı bir süreliğine suya düşürdü. ‘Steve Jobs Zaman Kapsülü’ olarak bilinen kapsül, National Geographic’in ‘Diggers’ programını hazırlayan ekibi tarafından bulundu.

National Geographic'te yayınlanan 'Diggers' isimli program, yaklaşık 30 yıl sonra şans eseri kapsüle ulaştı.

Henüz 28 yaşında olan Jobs, arkadaşlarıyla 20 yıl sonra çıkarılması için gömdüğü 4 metre uzunluğundaki kapsüle yeni icatlarını, çeşitli eşyaları ve bira kutuları koydu.

İki büyük delik açıldıktan sonra iş makinesiyle çıkarılan kapsülün içinde kartvizitler, fotoğraflar, bir video kaset, altı tane Balantine birası bulundu. Biralar, kapsülü çıkaracak ekibin ödülü olarak yerleştirildi.

En dikkat çeken eşyalardan biri, Jobs’ın kızının adını koyduğu ve satışa sunulan ilk bilgisayar faresi olan ‘Lisa Mouse’ adlı fare.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleCEO
Görüş Bildir