Startup İstanbul'un Birincisi Belli Oldu!

1PAYLAŞIM

Startup İstanbul'un Birincisi Belli Oldu!

Startup İstanbul'un Birincisi Belli Oldu!

Etohum tarafından düzenlenen Startup İstanbul sonuçlandı. İşte kazanan...

Teknoloji girişimcilerinin sayısını artırmak ve uluslararası networking ortamı yaratmak amacıyla bu yıl Etohum tarafından ikinci kez düzenlenen Startup İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Dünya çapından umut vadeden girişimcilerin yarışına sahne oldu. Etkinlikte Startup İstanbul Challenge ödülleri sahiplerini buldu.

27-29 Eylül tarihleri arasında Microsoft Türkiye genel merkezinde bir araya gelen girişimciler ve mentorlar, tanışma ve eğitim sürecinin ardından Startup İstanbul'da buluştu. Bu süreçte 100 girişim arasından seçilen 15 girişim Startup İstanbul'da sahneye çıkmaya hak kazandı. Girişimciler, Microsoft Ventures Genel Müdürü Rahul Sood, Qualcomm Ventures Yatırım Direktörü Jason Ball ve 500 Startups Kurucusu Dave McClure'dan oluşan zorlu bir jüri önünde beşer dakikalık sunumlar ile ürünlerini, ekiplerini ve iş modellerini yatırımcılara anlatma fırsatını yakaladı.

Jüri oylaması sonunda İran çıkışlı bir e-cüzdan projesi olan Zarinpal mansiyon ödülünü alırken, Ortadoğu'nun önyargılarla şekillenen olumsuz imajını düzeltmek amacıyla yola koyulan Ürdün çıkışlı stok fotoğraf sitesi Silkroad da üçüncülük ödülünü aldı. Oylamada, dünyanın en küçük 3D çizim kalemi olarak adını duyuran Londra çıkışlı girişim Lixpen ikinci, internet kullanıcılarına anonim olarak chat yapma imkanı veren Türkiye çıkışlı Connected2me de birinci oldu. Böylece Connected2me iki hafta sonra San Francisco'da 500 Startups'ın üç aylık programına katılmaya hak kazandı.

Basın bülteninden derlenmiştir

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir