Standart Olmayan 10 Acayip Yaşam Tarzı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hobolar. Hobo genel olarak göçebe yaşayan ve mevsimlik çalışan kişilere verilen ad. Hobolar ne iş verilirse bazen yatacak yer bazen yemek bazen para karşılığında o işi yapıyor ve seyahatlerini trenlere kaçak binerek gerçekleştiriyorlar.

Moonshiners. Amerika'nın doğusunda Apalaşya bölgesindeki ormanlarda yaşayan Moonshinerslar basitçe kaçak içki üretiyorlar. Moonshine (ay ışığı) adını verdikleri bu içkiyi pazarlayarak yaşamlarını sürdürüyorlar.

Freegans. Anti-tüketici bir ideolojiyi benimseyen freeganslar süpermarketlerin çöplerinden bulduklarıyla besleniyorlar.

Hikikomori. Bu değişik kelime Japonların sosyal çevreyle 6 ayı aşkın bir süredir iletişimi kesen genç yetişkinlere taktıkları isim. Ama burada klasik ergen triplerinden değil gerçek bir izolasyondan bahsediyoruz.

Çöpevciler. Sanırım bu yaşam tarzını gazeteler sayesinde hepimiz biliyoruz.

Otherkin. Bu gruba dahil insanlar kendilerini ve arkadaş gruplarını vampir, elf, ejderha gibi mitolojik ya da fantastik karakterler zannediyorlar ve buna uygun bir yaşam biçimi benimsiyorlar. (Ejderha yaşam şekli merak uyandırıyor gerçekten.)

Juggalos. Joggalolar kısaca hip hop ikilisi Insane Clown Posse'nin hayranları şeklinde ifade edilebilir ama gerçek bir Juggalo olmak emek istiyor. Yüz boyamak, saçlara örümcek bacağı şekli vermek, sürekli aynı meşrubatı içmek gibi değişik huyları var.

Ganguro. Ganguro Japonya'dan çıkan bir çeşit moda akımı. Bu akımın alameti farikaları ise beyaz, sarı ya da florasan renklerde saç. Koyu turuncu bir bronzluk üzerine göz çevresine ve dudaklara beyaz makyaj!

İşgalciler. İsminden de belli olacağı gibi işgalciler terk edilmiş mekanlarda ya da binada yaşayan insanlara verilen ad. Ancak Hollanda gibi bazı ülkelerde belli bir süre işgal ettikleri yerin vergisini ödeyen işgalciler orada oturma hakkı kazanabiliyor.

Koca Bebekler. İnanması zor ama parafilik enfantalism denilen bu sendrom yetişkinlerin bir bebek gibi hareket etmesine, ağlamasına ve nicelerine sebep oluyor. Ve bu tamamen rol!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
can-t

"bu ne saçma hayat, bu ne dingil hayat ya, bu ne kolpa hayat , bu ne manyak yaşam tarzı ya, bu ne bohem ya ?"

Başlıklar

Japonya
Görüş Bildir