Görüş Bildir

Stand-Up'çı Emre Günsal'a Hapis Cezası: '20 Dakika İçin 3 Yıl 5 Ay'

Anasayfa > Gündem

Stand-up gösterisinde Atatürk ve Mevlana hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle yargılanan Emre Günsal’ın davasında karar çıktı. Günsal 3 yıl 5 ay hapis cezası aldığını ancak hükmün açıklanmasının geriye bırakıldığını duyurdu. Sosyal medya kullanıcıları ise 'kötü şakanın cezası bu olmamalı' diyerek adalet sistemini eleştirdi. 

Geçtiğimiz yıl nisan ayında Emre Günsal’ın yaptığı stand-up gösterisinden bir bölüm sosyal medyada yayılmış ve tepki toplamıştı. 

Gösteride Atatürk, Mevlana, Konya ve Konyalılar hakkında aşağılayıcı ifadeler kullandığı iddiasıyla genç komedyen hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Detaylar 👇

11 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Günsal’ın davasında karar çıktı.

11 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Günsal’ın davasında karar çıktı.

Aldığı hapis cezasını Twitter hesabından duyuran Günsal, “20 dakika stand up için 3 yıl 5 ay hapis cezası aldım bu da sahnede kaldığım her dakika için 62 güne denk geliyor. Hükmün açıklanması geriye bırakıldı ama yine de çok hoş değil.” ifadelerini kullandı.

Günsal'ın hapis cezası almasına neden olan sözleri 🎥

Aleviler ile ilgili sözleri nedeniyle soruşturma açılan bir başka stand-up'çı Pınar Fidan hakkında ise 1 yıla kadar hapis cezası istenmişti. 👇

Sosyal medyadan öne çıkan tepkiler 👇

Sosyal medyadan öne çıkan tepkiler 👇

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
122
30
23
16
15
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Deli Halit.

Adamın şakası çok gerzekçe! Ama Atatürk’e alkolik dedi diye 3 yıl ceza alıyorsa, adamın biri de “Ayyaş” demişti O’na niye ceza yok!

Nilay Bilgin

Yunan kazansaydı diyen Popcorn için ne olmuştu özel ziyaret mi?

Mehmet Can Güngen

Adam komik değil, söyledikleri komik değil, maksadı ne anlamadım. Bence ceza alması yerinde, hükmün geriye bırakılması mantıksız...Ceza almasının faydası, ha... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Cezasını veya miktarını hakim bilir orasını ben bilmem. Ancak inceden Atatürk'ü itibarsızlaştırmaya yönelik söylemleri yiyoruz sanmayın. Bugün alkolik diyen ... Devamını Gör