Spiegel: 'Suriye Çatışmasında Türkiye Çıkmaz Sokakta'

 > -

Spiegel: 'Suriye Çatışmasında Türkiye Çıkmaz Sokakta'

Almanya'nın önemli dergilerinden Der Spiegel'in internet edisyonu Spiegel Online, Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye politikasına ilişkin bir makale yayınladı.

Almanya’nın önemli dergilerinden Der Spiegel’in internet edisyonu Spiegel Online, Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye politikasına ilişkin bir makale yayınladı.

Raniah Salloum imzasıyla yayınlanan yazıda, Başbakan Erdoğan ve hükümetin Suriye politikası “çıkmaz sokakta manevra yapmaya” benzetildi.

Raniah Salloum’un yazısından bazı satır başları şöyle:

“Başbakan Erdoğan, diktatör Esad’ı kararlı bir şekilde terk etti. Ancak Türkiye Başbakanı hesaplarında bir yanlışlık yaptı: Suriye’de savaş halen devam ediyor. Ve diğer yandan Erdoğan’ın Şam stratejisine karşı Türkiye’de memnuniyetsizlik artıyor.”

“Türkiye Başbakanı, perşembe günü ABD Başkanı Barack Obama’yla buluştuğunda, Suriye üzerine çokça konuşacak. Erdoğan’ın, ‘Suriye’deki muhaliflere desteğini artırması’ için ABD Başkanı’na baskı yapacağı tahmin ediliyor.

Ancak, Suriye çatışması konusunda çıkmaz sokakta manevra yapmaya çalışsa da Erdoğan ne yazık ki bu çıkmazdan kolayca kurtulamayacak.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriBarack ObamaBaşbakanBeşer EsadRecep Tayyip ErdoğanSavaşSuriye
Görüş Bildir