Görüş Bildir

SP YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk Hayatını Kaybetti! Oğuzhan Asiltürk Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti?

Anasayfa > Güncel

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti. Asiltürk, 13 Eylül'den itibaren hastanede koronavirüs tedavi görüyordu. Asiltürk'e zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı tanısı konulmuştu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yayınladığı başsağlığı mesajında, 'Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun.' dedi. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi arasında yapılan ittifak görüşmeleriyle gündeme gelen Oğuzhan Asiltürk kimdir, kaç yaşında vefat etti. İşte merak edilen tüm detaylar...

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu  (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk 86 yaşında hayatını kaybetti.

Oğuzhan Asiltürk ve eşi, 13 Eylül'de İstanbul'da zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı nedeniyle rahatsızlanarak Ankara Şehir Hastanesine getirildi.

Kovid şüphesi olan Asiltürk çiftinin bilinçlerinin açık olduğu, oksijen desteğiyle tedavilerinin sürdüğü açıklanmıştı.

Burada tedavisi süren Asiltürk, bu sabah hastanede vefat etti.

SP Lideri Temel Karamollaoğlu'ndan Başsağlığı Mesajı

SP Lideri Temel Karamollaoğlu'ndan Başsağlığı Mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Oğuzhan Asiltürk'ün vefat haberini doğruladı ve başsağlığı mesajı yayınladı. Karamollaoğlu'nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Saadet Partisi: Başımız Sağ Olsun

Saadet Partisi: Başımız Sağ Olsun

Saadet Partisi Twitter hesabından da bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

BAŞIMIZ SAĞOLSUN Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, Muhterem Büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk Hakka yürümüştür. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, Muhterem Büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk Hakka yürümüştür. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun.

Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

Oğuzhan Asiltürk 25 Mayıs 1935'te doğdu. İlk, ortaokul ve liseyi Malatya'da okudu. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde tamamladı.

Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya millet vekilliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk'ün, ayrıca kaleme aldığı 'Sosyal Yapının Güçlendirilmesi' adlı bir kitabı bulunmaktadır. Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer aldı.

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYDI

Siyasi kariyeri boyunca 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekilliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yapan Oğuzhan Asiltürk evli ve dört çocuk babasıydı.

Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer alan Asiltürk, 7 Ocak 2021'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ilk görüşmeyle gündeme gelmiş ve 'Saadet Partisi, Cumhur İttifakı'na katılacak' iddiaları ortaya atılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?