Sözleşme Fesih Sürecine Böyle Girildi

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Sözleşme Fesih Sürecine Böyle Girildi

Sözleşme Fesih Sürecine Böyle Girildi

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in sözleşme fesih sürecine gidilmesi ile ilgili Sporx.com önemli bilgilere ulaştı.

G.Saray'da teknik direktör Fatih Terim'in sözleşmesinin fesh edilmesinin ardından ayrılığa neden olan yolla ilgili ortaya bir çok neden atılırken sporx.com kafalarda oluşan bazı soru işaretlerini aydınlatacak bilgilere ulaştı...

G.Saray başkanı Ünal Aysal ile Fatih Terim arasına kara kedi Real Madrid maçı sonrası girer. O güne kadar çok samimi ve içten olmasa da yine de bir araya gelen ve telefonlaşan Aysal ile Terim ikilisi arasındaki ilk kriz işte o Real Madrid maçından bir gün sonra yani 18 eylül 2013 günü patlak verir. Real yenilgisi kadar yönetici Adnan Nas'ın açıklamaları gündemin birinci sırasına oturur ve Terim'in bundan rahatsız olduğu bilgisi başkan Ünal Aysal'ın kulağına gelir. Hem Real Madrid yenilgisi moral vermek hem de bu konuyla ilgili bilgi vermek için Aysal telefona sarılıp Terim'i arar. Ama telefon cevap vermez.

Aradan birkaç saat gebdu Aysal bu kez teknik direktörü Terim'e, "Zaman birlik beraberlik olma zamanı..." sözleriyle moral vermek için attığı bu mesajında aynı zamanda "hocam müsait olduğunda uygun bir vakitte biraraya gelelim" diyerek de görüşme talebinde bulunur. Ancak buna da dönüş olmaz....

(Başkan Ünal Aysal ‘ın son iki gün içinde Fatih Terim'in ağzından gazetelerde ‘beni arayan olmadı bana mesaj atanda olmadı. Bunu çıkıp ıspatlarım' şeklinde iddiaların ortaya çıkmasından sonra yakın çevresine Terim'e atığı iki farklı mesajı "Bende duruyor" diye gösterdiği öğrenildi)

DERBİ ÖNCESİ ARIBOĞANLA HABER GÖNDERİLDİ

...Ve başkanla Terim arasında bu gelişmenin ardından derbi maçı öncesi G.Saray CEO'su Lütfi Arıboğan soluğu Florya'da alır. Hocayla bir araya gelir. Ve bu sohbette başkanın kendisinden telefon beklediğini Terim'e iletir. Terim'de bu görüşmede Arıboğan'a "Tamam ben başkana dönerim Lütfi bey" der. Görüşme bu şekilde biter ancak Terim yine Aysal'a dönmez.

BİR GÜN ÖNCESİNDEN HABER VERİLDİ

Derbi galibiyeti de başkan Ünal Aysal'ın Terim'le ilgili öfkesini dindirmeye yetmez. İlk iş olarak Terim'e bir elçi daha gönderir ve sözleşme konusunda başkanın görüşmek istediğini teknik adama iletir. Ancak teknik direktöründen buna hayır cevabı gelir. O elçi Terim'e aksi halde bir gün sonra Salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında bu konunun görüşüleceğini ve yolların ayrılabileceği mesajını da tecrübeli teknik adama verir. Bu yönetim kurulunun kararından bir gün önce gelişir. Terim cephesinden gelen yanıt olumsuzdur. Ertesi sabah olur ve başkan Ünal Aysal medyanın karşısına geçtiğinde Terimle ilgili olayın 24 saat veya en geç 48 saat içinde netliğe kavuşacağını söyler.

Bunu söylemesine karşılık dört beş saat sonra Terim'in sözleşmesinin fesh edilmesi manidardır. Bu süre neden söylendi buna rağmen neden sürenin bitmesi beklenilmedi. Buradaki ayrıntı da Aysal son kez Özkan Olcay aracılığı ile Terim'e haber gönderir ancak Terim aynı şekilde bunada yanıt vermeyince akşam 19.00 sularına kadar Özkan Olcay'ın mesajının da yanıtsız bırakılmasından sonra fesih işlemini beklemeden gerçekleştirir.

Peki G.Saray yönetiminin Terim'in sözleşmesindeki fesih gerekçesi nedir ?.

Gerekçe nettir. Başkanlık ve yönetim makamına G.Sarayın prensiplerinde ve hiyerarşisinde olmayan bir şekilde tutum ve davranış sergileyerek saygısızlık göstermek.

Bir diğer konuda yeni sözleşmenin Terim'e iletilmemesi konusu. Bu konuda da başkan Aysal'ın milli maçlar sonrası Terim ile sahibi olduğu otelde bir araya gelerek hocaya aynı şartlarda iki yıl daha sözleşmeyi uzatma kararı aldık diyerek teklifini ilettiği belirtiliyor. Yazılı olmamasının sebebi yeni teklif edilen sözleşmenin mevcut sözleşmeyle aynı şartlarda olması. İddiaya göre bu görüşmede Terim başkan Aysal'a "olur" demiş.

Peki Terim neden imzaya yanaşmadı ? Acaba Terim bu konuda en azından milli takımın 2014 kaderini belirleyecek olan ekim ayındaki o kritik iki maça kadar zaman mı kazanmak top çevirmek mi istedi. İddialar onu gösteriyor.

Ama yeni sıkıntı taze kriz Terim ile G.Saray arasında yaşanan olayı TFF başkanının müdahil olması. Ki bu Ünal Aysal ve ekibini bir hayli rahatsız etmiş durumda.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOFatih TerimGalatasaray Spor KulübüReal MadridTFFÜnal Aysal
Görüş Bildir