Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Soylu: Türkiye İki Açığı Birden Kapatıyor

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Soylu:Türkiye İki Açığı Birden Kapatıyor

Soylu:Türkiye İki Açığı Birden Kapatıyor

Süleyman Soylu, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Fatih Belediyesi Gençlik Buluşmaları Sohbet Programı'na katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, 1 yıl okuduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) bir hocasının, sınavda başörtüsü takan bir öğrencisinin başörtüsü çıkarttırarak, "Sınava nasıl böyle girersin?" dediğini, kendilerinin de buna tepki gösterdiğini söyledi.

O olayda ilk kez "İnsanın özgürlüğüne ve mahremiyetine dokunulursa ne olur?" düşüncesi taşıdığını ifade eden Soylu, "İnsan böyle şekilleniyor. O itiraz, hayatımın her döneminde bu tür meselelere karşı oluşan bir itiraz şekline dönüştü" dedi.

Turgut Özal taraftarı olan bir arkadaşının, kendisini üniversite yıllarında ikna etmeye çalıştığını aktaran Soylu, AK Parti'ye geçtikten sonra aynı arkadaşının kendisine namazlarda çok dua ettiğini söylediğini ve "şimdi doğru yolu buldun" dediğini dile getirdi.

Soylu, genç yaşta siyasete atılmanın kendisini olgunlaştırdığını vurgulayarak, "Siyaset çok yetiştirici bir araçtır. 4-5 yılda üniversitede alınan eğitimin tecrübesini 1 yılda siyasetten alabilirsiniz. Siyasette hayatın bütün alanları ile karşı karşıyasınız" ifadelerini kullandı.

Hayatının hiçbir döneminde milletvekili ve bakan olmanın kendisi için önemli olmadığını bildiren Soylu, yaptığı hizmetlerin kendisini daha fazla mutlu ettiğini belirtti.

"Halka hiçbir zaman eğri odun taşımayacaksınız"-

Siyaset yapan insanların sürekli olgun tavırlar göstermesi gerekmediğini de kaydeden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Siyasetçi bazen itiraz, bazen isyan eden olacak. Yani siyasetçi deli tarafını bırakmayacak. Siyasetçi günü geldiğinde tartışabilmeli, günü geldiğinde kendisine hakaret edene alttan alabilmeli. Siyaset bize insanı tanımayı öğretti ve özgüven kazandırdı. Birçok meslek tek yönlüdür. Vatandaşa bir şey verecekseniz onu bekler konumdasınız. Siyaset tam tersidir, hep onun ayağına gideceksiniz ve onu ikna edecekseniz. Siyaset, Yunus ile Taptuk Emre ilişkisi gibidir. Halka hiçbir zaman eğri odun taşımayacaksınız. Halkı, Taptuk olarak göreceksiniz."

Süleyman Soylu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 ve 2071 hedeflerine de değinerek, şunları kaydetti:

"Bizim çocukluğumuzda Türkiye'de kaotik bir dönem vardı. Hedefsiz bir Türkiye vardı. Okumalarımızda şununla karşılaştık. ABD'nin ve başka ülkelerin büyük planları var. Bizde ise bir yıl sonra neyin ne olacağı belli olmayan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Bu bireyleri de etkiliyor. Çocuklar ve gençler de kendilerine ait plan ortaya koymakta zorlanıyorlar. Türkiye nasıl bugün demokrasi açığını kapatıyorsa, özgüven açığını da kapatıyor. Eğer Türkiye Afrika'da ve Güney Amerika'da varsa bu büyük plandır. Türkiye'de büyük bir zihniyet devrimi yaşanıyor."

Soylu, kendilerinin 2023 ve 2071 hedeflerinde yeni Mimar Sinanlar, yeni Piri-i Reisler, Farabiler, Akşemsettinler yetiştirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

"Başbakan kendine haksızlık yapıyor"-

Türkiye'de millete yakın duran siyasetçilerin haksızlıklara uğradığını anlatan Soylu, "Siyasetçiler iş yapıyor, gönlünün temizliğine güveniyor ve diyor ki 'Cenab-ı Allah takdir ediyor.' Ben son 4 ayda Sayın Başbakanımızın çalışma usulü, disiplini, açıklığı, rahatlığını gördükten sonra çok ciddi haksızlıklarla karşı karşıya kaldığını ve kendisine de haksızlık yaptığı kanaatini taşıyorum. Kendisine haksızlık yapıyor. Bunu kendisine dahi söyledim" diye konuştu.

Soylu, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın çalışma sistemi hakkında bilgi vererek, "Başbakan Recep Tayip Erdoğan, kim ne söylüyorsa notunu alıyor. Sonra da takibini yapıyor. Bundan öncekileri de bilirim. Üç Başbakan ile fiili çalıştım ama böyle bir yapıya rastlamadım. Tayyip Erdoğan'ın liderlik anlayışı 21. yüzyılın yeni bir anlayışı. Beraber yöneten, bulunduğu noktada insanı sıkmadan, rahat çalıştırabilen bir insandır. AK Parti demokrasi üzerine kurulmuş bir siyasi partidir. Nesnellik üzerine kurulmuş bir partidir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Soylu'ya çiçek ve teşekkür plaketi verdi. Haberin kaynağı » www.haber7.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanRecep Tayyip ErdoğanTurgut Özal
Görüş Bildir