Şov Kadavrası Mı Yaptı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şov Kadavrası Mı Yaptı

Şov Kadavrası Mı Yaptı

Çin’in gelecekteki lideri gözüyle bakılırken tasfiye edilen Bo Şilay’a son darbe, sayılarının 100’e vardığı iddia edilen metresleriyle vuruluyor. Bo’nun kayıplara karışan hamile bir metresinin cesedinin “Body World” adlı kadavra şovda sergilendiği öne sürüldü. Bo, müebbet hapse çarptırılabilir.

ÇİN’i yöneten Komünist Parti’nin liderliği için favori isimken bir anda yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma suçlarıyla karşılaşan, karısı cinayetten tecilli idam cezasına mahkum edilen ve şimdi bu davayla ilgili olarak da yargılanması gündeme gelen eski bakan, belediye başkanı ve vali Bo Şilay’a son darbe indiriliyor. 8 Kasım’da Çin’in gelecekteki yönetici kadrosunun belirleneceği kongre öncesinde Bo “cinsel suçlardan” da yargılanacak.

İddianamede “kadın avcısı” Bo’nun 100 kadar metresi olduğu, hatta bazı partililere ve iş adamlarına fahişe tedarik ettiği öne sürülüyor. Bo’ya asıl darbeyi vuran da bu iddia oldu. Çünkü Çin’de yolsuzluklara alışkın olan halk, asıl çokeşlilik ve sadakatsizliği ayıplıyor.

Diğer iddia ise Bo’nun metreslerinden olan TV sunucusu Zhang Veyjie’nin cesedinin, kadavraların plastikle doldurulup sergilendiği “Body World” şovunda kullanıldığı. Zhang’ın 1998’de Bo’dan hamile kaldığı, bu nedenle politikacının eşi Gu Kaylay tarafından tutuklatıldığı, birkaç kez intihara teşebbüs ettiği iddiaları var. Dalyan kentine gelen “Body World” sergisinde yer alan hamile kadavrayı Zhang’a benzetenler haksız görünmüyor. Çünkü Bo, Dalyan belediye başkanlığı sırasında ‘Body World’ü düzenleyen şirkete lisans ve ceset toplama izni veren isim. Uzun süredir kayıp olan Zhang da hamile kaldığında Dalyan’daydı.

Davası muhtemelen 8 Kasım’dan önce başlayacak Bo’nun müebbet veya 20 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinDarbeİdamhamile
Görüş Bildir