Sosyal Medyanın Gündemindeki Genç: 'Mahalle Bakkalını mı Kınasaydım?'

 > 
354PAYLAŞIM

Ankara'da meydana gelen patlama sonrası hastanede arkadaşını ararken bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada 'Dininiz de, ülkeniz de, faşistliğiniz de, iktidarınız da; bir genç kız hayatı etmez. Hepinizin dini de, ırkı da yerin dibine batsın. İktidarınız da, paranız da, başkanlığınız da' diyerek tartışma yaratan genç, hakkındaki iddialara 'Bu olayı engellemesi gereken onlar değil mi? Ne yapsaydım? Mahalle bakkalını mı kınasaydım?' diye tepki gösterdi.

Sözcü'nün haberine göre,olay gecesi evinde maç izlerken ortak arkadaşlarının arayıp “Destina’yı arıyoruz” demeleri üzerine hastaneye onların yanına gittiğini anlatan C.D. hastane önünde kendisine uzatılan mikrofona olayın sıcaklığıyla duygularını aktardığını şöyle anlattı; “Dün gece ‘yerin dibine batsın’ diye haykıran bendim. Öyle düşündüren nedir, niyedir bilmem ama herkesin ‘kesin doğuludur’ dediğinin aksine Trabzonluyum. Herkesin ‘dinsiz bu’ dediğine rağmen beş vakit namaz kılmasam da cuma namazını kaçırmayan, oruç tutan bir insanım. Arada iki kadeh içen de birisiyim. Yani ortalama bir Anadolu insanıyım”.

'Evine ekmek götürme derdinde olan biriyim'

Küçük yaşta; annesini,babasını ve kardeşini trafik kazasında kaybettiğini anlatan C.D. sosyal medyada kendisi için çizilen “Kızılay’a gezmeye çıkmış zengin çocuğu” imajına da isyan etti. C.D. kendisini “Ben sadece bir emekli maaşı olduğu için en büyük kardeşi ODTÜ’yü bırakmak zorunda kaldığı diğer üç kardeşin üniversite bitirdiği yoklukla büyümüş evine ekmek götürmeye çalışan bir ailenin ferdiyim" şeklinde tanıttı.

'Dininiz de yerin dibine batsın...'

“Dininiz de yerin dibine batsın” sözüyle bazı basın yayın organları tarafından hedef gösterilmesi üzerine bu konuya da açıklık getiren C.D, bu sözleri İslam adına terör estiren İŞİD gibi örgütler için söylediğini belirterek “Bana göre gerçek Müslüman camiye gidip dünya ve ahiret için iyilik yapmaya çalışan yaşlı amca, evinde iki büklüm namazını kılıp iyilik için dua eden teyzedir’. Müslümanlar camiden çıkıp bomba patlatıp insan öldürmezler, çarpıtmak kolay ama kastettiğim budur” diye konuştu.

Genç böyle isyan etmişti

Dünden beri sosyal medya başta olmak üzere birçok yerde farklı tepkiler aldığını belirten C.D. sözlerini şöyle sürdürdü; “Siyasetin pisliğine bulaşmış, koltuk sevdasından başka hiçbir şey tanımayanlara düşmanım. Vatanını seven bunu çıkar ve ranta dönüştürmeyen ülkücüler de dostum. İnsan ve doğa için bir şeyler yapmaya çalışan ama bunu yaparken vatanını satmayan solcular da dostum. Ben insanların polis, asker, Türk, Kürt hiç ayırmadan “din” adı altında, Türk-Kürt milliyetçiliği adı altında, iktidar uğruna, rant uğruna, birileri cebini doldursun diye öldürülmesine karşıyım. 

Yetmiş milyonluk ülkede bunu isteyen ama bir araya gelip “yeter artık” diyemeyen belki 68 milyon kişiden sadece birisiyim. O iki milyon belki daha az sayıda kişi. Bizi Fenerli-Galatasaraylı, Alevi-Sünni, Türk-Kürt diye ayrıştırıp kavga ettirip ceplerini doldururken bu düzen ‘yerin dibine batsın’ diyen kişiyim. Asıl siz kimsiniz? Bir şekilde bunlara maşa olanlar mı, karşı çıkanlar mısınız?”

'Mahalle bakkalına mı tepki gösterseydim?'

C.D. iktidara laf etmesine tepki gösterenler için ise “Bu olayı engellemesi gereken onlar değil mi? Ne yapsaydım? Mahalle bakkalını mı kınasaydım” diye tepki gösterdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir