Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medyada Yeni Dönem Başlıyor: Geleceğe Video Gönderin!

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Bugünlerde gençler arasındaki sohbetlerde, “meraktan çıldırıyorum yarına göndermiş”, “ abi 1 sene sonraya birşey göndermiş, soruyorum söylemiyor “ ya da “geçen haftadan biliyormuş vize sorularını” gibi cümleler duyuyorsanız, bilin ki LeadTime uygulamasından bahsediyorlar.

Hala duymayanlar için LeadTime, basit ve eğlenceli ajanda sayfası üzerinden arkadaşlarınıza istediğiniz zaman yayınlanmak üzere video gönderebileceğiniz harika bir sosyal medya uygulaması.

Uygulamanın en çok konuşulan özellği ise, geleceğe gönderdiğiniz videoları ajanda üzerinde görebilmeniz ancak yayınlanma saatine kadar izleyememeniz.

Türkiye’ de hızla yayılan LeadTime, daha önce yaşamadığınız birçok yeni sosyal medya tecrübesini mümkün kılıyor.

Şarkıcı Keremcem tüm sevenlerinin sabırsızlıkla beklediği single müjdesini bir ay öncesinden LeadTime ile duyurdu.

Takipçilerine 10 Aralık tarihinde açılmak üzere bir video gönderen Keremcem, şimdiden hayranlarına bir sürpriz yaparak yeni single’ ını çıkaracağını duyurdu. Bu yeni teknolojiyi en doğru ve en hızlı kullanan ünlü oldu diyebiliriz.

Özel günleri unutmaya son!

Uygulamada en fazla gönderilen videolardan başlıcası özel günlere gönderilen videolar. Doğum günleri, yıl dönümleri gibi özel günleri önceden kutlamamızı sağlayan LeadTime, kullanıcılarını büyük sorunlardan kurtarabilir 😉

Geleceği tahmin et!

2000 yılında yayınlanan Simpsons bölümlerinden birisinde, Donald Trump’ ın başkanlık yarışı ele alınmıştı. Donald Trump’ ın seçimi kazanması ile herkes Simpsons çizgi filminin 16 yıl önceden bugünleri nasıl bu kadar net tahmin ettiğini konuşuyor. Bu kadar net olmasa da LeadTime üzerinde binlerce kullanıcı da gelecekle ilgili tahminlerini arkadaşları ile paylaşıyor.

Motivasyon merkezi

Geleceğe video atan kullanıcıların yoğun bir kısmı ise geleceğe hedeflerini gönderip, bu videoları bir motivasyon aracı olarak kullanıyorlar. Ay sonuna bu kadar kilo vereceğim, yıl sonunda 2 aydır sigara içmemiş olacağım gibi etkileyici paylaşımlar var.

Çocuklarına video bırak!

Çocuklarınıza veya ailenize göndereceğiniz videolar hem duygusal hem eğlenceli bir paylaşım şekli olabilir. LeadTime içerisinde 2 yaşında kızını kucağına alıp, 18. Yaş gününe video atan baba olduğunu biliyoruz. Bir de henüz doğmamış çocuklarına videolar atan kullanıcılar var ☺

Yıllar sonraya bile kendinden söz ettirebilirsin!

Zaman kapsülleri insanlığın çok eski tarihlerinden beri kullanılan bir yöntem. LeadTime ile bu zaman kapsüllerini dijitale taşıyabilir, yıllar sonra bile mesajınızı görüntülü olarak paylaşabilirsiniz. Bu arada biz sorduk, İTÜ Teknokent’ te geliştirilen bu teknoloji, geleceğe atılan videoları değişen teknolojiye göre güncelleyebilecek. Videonuzu attığınız tarihte belki akıllı telefonlar tarih olacak ama videonuz yeni teknolojiye uyum sağlamış olacak.

Merak uyandır!

LeadTime üzerinde gençlerin en sık kullandığı paylaşımlar ise arkadaşlarına yakın tarihli paylaşımlar yapmak. Vizelerden sonraya, maçlardan sonraya video paylaşan gençler içerde iyi eğleniyorlar diyebiliriz.

Dijital Günlük

Anlık paylaşımlar da yapılabilen LeadTime içerisindeki ajanda sayfanız size videolu günlük gibi kullanma imkanı da sağlıyor. Diğer sosyal medya uygulamaları gibi eski postlarınıza ulaşmak için zaman tünelinde kaybolmadan, ajanda üzerinde dilediğiniz tarihe gidip paylaşımlarınızı izleyebiliyorsunuz.

Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen LeadTime, farklı ve eğlenceli kullanım alanları ile hızla yayılıyor.

Kimbilir belki tüm dünyanın kullandığı büyük bir sosyal medya devi de bizden çıkabilir. Biz bunu şimdiden geleceğe gönderdik.

Siz de geleceğe video göndermek istiyorsanız aşağıdaki linkten ios ve android telefonlarınıza indirebilirsiniz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hawke

Bokunu çıkarmazlarsa güzel uygulama. Lakin tutarsa 1-2 seneye insta ve facede de görürüz, bunun hikayesi kalmaz.

fafatara

2000'lerde bi internet sitesi vardı ordan da geleceğe mail atmıştık noldu acaba kara deliklere falan mı takıldı ki?

Görüş Bildir