Sosyal Medyada Sürekli Antrenman Fotoğrafları Paylaşanların Narsist Olduğu İleri Sürüldü!

248PAYLAŞIM

Facebook'ta veya İnstagram'da gezerken sizin de karşınıza arkadaşlarınızın antrenman fotoğrafları ve kas gösterilerinin olduğu fotoğraflar çıkıyor mu? İşte sosyal medyada bu tarz durum güncellemeleri ve fotoğraflar paylaşan insanların karakteri üzerine bir araştırma yapıldı.

Elite Daily'nin derlediği, sizler için düzenlediğimiz bu galerimizde yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaşacağız.

Kaynak: http://elitedaily.com/news/people-who-po...

Antrenmanlar hakkındaki durum güncellemelerinin, narsisizm ile ilişkili olduğu ileri sürüldü.

Londra'da bulunan Brunel Üniversitesi'nin yaptığı araştırmalara göre, durum güncellemelerinde sürekli antrenmanlarını, diyetlerini ve çalışmalarını paylaşan insanlar narsistik bir karaktere sahip.

555 Facebook kullanıcısı üzerinde yapılan bu araştırma, bu tarz kişilerin karakteristik özellikleri üzerine yorumlarda bulundu.

Araştırmaya göre sosyal medyada sürekli çalışma rutinlerini, diyet programlarını, önerilerini ve çalışmalarını paylaşan insanlar, fiziksel görünüşlerine yaptıkları yatırımın reklamını yapıyorlar.

555 kişinin üzerinde yapılan çalışmalarda dışa dönüklük, nevrotiklik, açıklık, tatlılık, dürüstlük, kendine saygı ve narsisizm gibi karakteristik özelliklerin hangilerinin daha çok görüldüğünü saptamak amaçlandı.

Çalışmalarda insanların paylaşımları ve karakteristik özelliklerinin arasında bir bağlantı bulunmasının yanı sıra, bu paylaşımların diğer bütün paylaşımlardan daha popüler olduğu da ortaya çıktı.

Narsist insanlar, sosyal medyada sık sık başarılarını paylaşırlar. Bu şekilde ihtiyaçları olan ilgili görürler ve takipçilerinin onayını almış olurlar. Narsist kişilerin arzuladığı ilgiyi karşılayan bu övgüler, sosyal medyadaki beğeniler ve yorumlarla pekişiyor.

Birçok insan bu güncellemeleri sayfasında görmekten hoşlansa da, bu durum içten içe sinir oldukları gerçeğini değiştirmiyor.

Brunel Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Tara Marshall:

Araştırmalarımız narsist kişilerin, paylaştıkları durum güncellemelerine yapılan yorumlar ve beğenilerden ötürü bu kadar böbürlendiklerini ileri sürdü. Fakat bu kişilerin takipçileri, içten içe sinir olsalar da yine de bu kişileri desteklemeye devam ediyorlar. dedi.

Araştırmalar birçok konu üzerine yoğunlaşsa da, en çok bağlantı narsisizm ve sosyal medya güncellemesi arasında bulundu.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
afedersiniz-sivri-dilli

sosyal medya kullanıcılarının % 40 i narsist %40 ı kompleksli %20 si hadi maksimum normal nedenlerden kullanıyodur zaten.

she__ra_

7 yıldır spor yapıyorum ama hiç antreman fotoğrafı paylaşmadım ama paylaşabilirim de :D bunun narsistlikle alakalı olduğunu düşünmüyorum

pektemekpara

Narsistlikten ziyade ilgi görme çabası diyelim kibarca ...

buda-benden-olsun

hmmmm

malcolm_ali

durduk yere kendi resmini çekip paylaşan herkes,

Görüş Bildir