Sosyal Medya Seviyeyi Tartışıyor: İYİ Parti'li Yıldız'ın 'Metroda İnternet' Önerisine AKP'den 'İnternetçi Arkadaş' Karşılığı

 > 
4.9bPAYLAŞIM

İYİ Parti'li İBB Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız, İstanbul'daki metrolarda internetin bulunmasını talep etti. Yıldız'ın açıklamasının ardından söz alan Esenler Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Tevfik Göksu "İYİ Parti'de konuşan 'internetçi arkadaşımız' galiba sanal dünyada çok fazla geziyor" ifadesini kullandı. 

Göksu'nun sözleri sosyal medyada tepki ile karşılandı. 

İYİ Parti'li Taylan Yıldız bugün İBB Meclisi'nde 'Metrolarda internet bulunması' ile ilgili bir konuşma yaptı.

İBB Meclis oturumunda, gündem dışı konuşmalarda söz alan İYİ Parti'li meclis üyesi Vedat Taylan Yıldız, birçok insanın metroda seyahat ederken dünya ile bağlantısının kopması, internetin çekmemesi konusunda konuştu. 

Yıldız “Bu konu, 16 milyon İstanbullu’nun, metroda seyahat ederken, dünya ile bağlantısının kopması konusu. Bu konu, 16 milyon İstanbullu’nun, internetten kopuk, dünya ile irtibatı olmadan geçirdiği iletişimsiz vakitlerin konusu” şeklinde konuştu.

Taylan Yıldız, toplu taşımada yolcuların ne kadar süre internetsiz kaldığıyla ilgili de şunları söyledi:

"21. yüzyılın öncü dünya kentlerinden olarak, internet hizmeti veremediğimiz İstanbullu vatandaşlarımızı günde 3 milyon saat internetsiz bıraktığımız anda karanlığa düşüyoruz. İnsan ömründen hesaplarsanız, her gün 342 yıla karşılık gelen interneti İstanbullulardan çalıyoruz. 1,5 milyon insan, günde 2 saatini orada geçiriyor. Nerede karanlığa düşüyoruz? 21. yüzyılın ikinci onyılında, İstanbul'da..."

Bunun üzerine AKP'li Göksu'nun 'İnternetçi arkadaş' ifadesi ve Yıldız'ın tepkisi kameralara yansıdı 👇

Yıldız'ın tahsilini hatırlatması üzerine ise AKP'li meclis üyelerinin kahkaha attığı görüldü...

Taylan Yıldız, gençlere seslenerek AKP'lilerin tavrını 'Bu siyasetçiler sizin dünyanızı zerre kadar anlamıyor' sözleriyle eleştirdi.

Yıldız şu ifadeleri kullandı: 

"Bu siyasetçiler sizin dünyanızı zerre kadar anlamıyor. Ama ben sonuna kadar sizin İnternetçi abiniz olmaya ve haklarınız için savaşmaya devam edeceğim."

Göksu'nun üslubu ve AKP'li üyelerden yükselen kahkahalar tepkilere neden oldu. Bazı yorumlar şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir