Sosyal Medya'dan Kurbanlık Sattı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sosyal Medya'dan Kurbanlık Sattı

Sosyal Medya'dan Kurbanlık Sattı

Antalya'da aile mesleği hayvancılığı sürdüren 22 yaşındaki Duygu Yasak, sosyal paylaşım siteleri üzerinden kurban satışına başladı. Yasak, hayvanlarının yüzde 70'ini de 3 günde satmayı başardı

Kendisini ’genç girişimci’ olarak tanımlayan Duygu Yasak, hayvancılıkla uğraşan ailesinin de desteğiyle ticarete atılmaya karar verdi. Kurban Bayramı’nı fırsat bilen Yasak, Konya’dan 70 küçükbaş hayvan getirterek sosyal paylaşım siteleri üzerinden kurbanlık satışına başladı. Ticarete ilk adımını bu sayede attığını anlatan Duygu Yasak, "Kurban Bayramı’nı fırsat bilip böyle bir girişimde bulunmaya karar verdim. Ailemin yörük kültüründen gelmesi de bir etkendi. İşin ehli insanlarla bir ekip oluşturdum. Konya’dan hayvanları getirdik. Sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarım üzerinden mailler atarak satışları aktif hale getirdim ve kolaylaştırdım" diye konuştu.

ÇAĞA AYAK UYDURMAK LAZIM

Bilişim sektöründen yararlanmasının satışları artırdığını anlatan Yasak, "Çağa ayak uydurmak lazım. Önceden sosyal medya vardı da satıcılar mı kullanmıyordu? Bu da bir ticari girişim. Hayvancılık sosyal medyadan çok uzak gibi görünüyor ama aslında değil. Biz de bunu değerlendirdik. Geri dönüşümü de şu anda çok iyi. Satışlar yolunda gidiyor" dedi.

Yakın çevresinde ’girişimciliği’ ile tanındığını ve bu nedenle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefke Avrupa Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bıraktığını aktaran Duygu Yasak, "Sosyal paylaşım siteleri üzerinden kurbanlık satışı yaptığımı görenler bu duruma çok şaşırdı. 22 yaşındaki bir kızın böyle bir girişimde bulunuyor olması pek çok insanı şaşırttı. Bu da satışlara yansıdı" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaGirişimciKurban BayramıSosyal Medya
Görüş Bildir