Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Çevrenizde Bir Elmas Gibi Parıldamanızı Sağlayacak Birbirinden Etkili 20 Tavsiye

118PAYLAŞIM

Sosyal yaşamda zorluk çekiyorsanız bu maddelere kulak vermelisiniz. Bir mucize yaratmayız ama belki küçük de olsa bir faydamız dokunur.

1. Zeki görünmeye değil, akıllıca davranmaya odaklanın.

2. Yeni bir yere taşındığınızda, yeni bir işe başladığınızda, yeni bir ortama girdiğinizde olduğunuzdan daha aptal gibi davranın.

3. Biriyle münasebetiniz varsa, onu etkileyen kişi ya da fikirleri inceleyin. İletişiminize güç katacaktır!

4. Biriyle yakınlaşmak istiyorsanız, ilk bakışta göze çarpan özelliklerine değil, kimsenin fark etmediğini düşündüğünüz özelliklerine dikkat kesilin!

5. Bir kadın çok güzelse, güzelliğine iltifat etmeyin.

6. 10 dakika boyunca derin nefes alıp vermek ya da imkanınız varsa 20 dakikalık bir uyku seansı gününüzü canlandırır, düşen enerjinizi takviye eder!

7. “İnsanların size yardım etmesini istiyorsanız önce bunu talep etmelisiniz.”

Steve Jobs

8. Temiz bir masa ve odanın yaratıcılığı artırdığı biliniyor. Bizden söylemesi!

9. İnsanların takdir ettiğiniz yönlerini onlara sık sık ifade edin. Bir şey kaybetmeyeceğiniz gibi, bu insanların iyi hissetmesini sağlarsınız.

10. Her hafta yalnızca kendinize ayırdığınız bir gününüz olsun.

11. Sizi iyi hissettirecek bir şarkı listesi hazırlayın ve sürekli yanınızda taşıyın.

12. Hiçbir şartta vazgeçemeyeceğiniz bir sabah ritüeliniz olsun. Sabah egzersizi yapın, kendinize kahve hazırlayın, enerjik bir müzik açıp kendinize gelin vs.

13. “Doğru yerde doğru sözcük etkilidir, ama asla doğru yerde doğru sessizlik kadar etkili değildir.”

Mark Twain

14. Sessizliğin bazen en iyi dost olduğunun farkına varın.

15. Altın kuralı unutmayın: Azını vadet, fazlasını arz et.

16. Karşı cinsle olan romantik ilişkilerde, biraz çatlak olmak iyidir.

17. Elinizde olmayan ve kafanızı kurcalayan şeyler için zaman ve efor harcamayı bırakın. Buna benzer durumların tekrarlanmaması için elinizden geleni yapın.

18. Eğer tüm gün gıcık olduğunuz bir şarkı dilinize dolandıysa, şarkının kalan sözlerini hatırlamaya çalışın ve söyleyin.

Buna Zeigarnik etkisi deniyor.

19. Daima sizi en çok korkutan yolu seçin. Daha güçlü biri olmanızı sağlayacak olan, tam olarak bu yoldur.

20. Konuşurken 'ayna etkisini' ihmal etmeyin.

Karşınızdakinin söylediğinin son üç kelimesini kendi cümlenizin başına ekleyin. Böylece insanlar söylediğiniz şeye daha bir dikkat kesilecektir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hocilatte55

2. Cidden ilk başta bana da saçma geldi ama biraz düşününce kendim de yaşadığımı fark ettim. Okul değiştirdiğim zaman kimseyi tanımıyorum ama herkes birbirini tanıyor diye asla öyle biri olmamama rağmen çok saf davranıyordum ve insanlar cidden benimle iletişim kurmak istiyordu... 3.5 yılın sonunda ise sınıfta kimsenin bulaşmadığı en rahat takılan ve bir şey olduğu zaman alakamın olmadığı birinin bile gelip bir şey sorduğu biri olmuştum. Keşke düzgünce mezun da olabilseydim ama olmadı :')

bookworm

#2 İlk başta aptalca geliyor ama bir çok noktada çok yararlı gerçekten :) yaklaşık 7 yıldır yurt dışında yaşıyorum ve iş güç diye çok ülke değiştiriyorum. Gittiğim yerlerde bazen bürokratik bir işi halledeceğim diyelim hemen kendimi A1 dil seviyesine düşürüp karşının ne anlattığını anlamamış gibi yapıp bir iki kelime oyunu ile kendime güldürüyor işimi hallediyorum. Yalnız bunu Almanlar da denemeyin bir kere denedim 3 ayıma mal oldu :D

ladyu

gerçekten de güzel kadınlara( doğuştan güzel,sonradan estetikle değil. çünkü o grup iltifata ihtiyaç duyar) iltifat etmeyin. ay ne güzelsin falan filan. çünkü o kadın artık bunları aşmıştır ve hiç tınlamaz dediklerinizi,bilginiz olsun.

barneypalney

#2 neden? ilk günden sivrilmemek için mi? valla hiç aptal gibi davranamam. ilk günden neyle karşılaştıklarını görsün millet bana ne :)

Görüş Bildir