Soramazsın'a Katılan Erotik Dansçı Zeyrenda'nın Anlattıklarını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

3PAYLAŞIM

O kadar akıcı konuşmuş ki!

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=ArXZRMzO...

Sizleri Soramazsın’ın yeni bölümüne katılan Zeyrenda ile tanıştıralım. Kendisi bir erotik dansçı.

Zeyrenda 29 yaşındaymış. Kendisi erotik dans dersleri veriyor ve performansları yapıyormuş.

Peki erotik dansçı ne demek? Normal bir dansçı ile arasındaki fark ne?

“Erotik dans erotik temellidir yani bir erotik dansçı aslında seyirciyle iletişim halince ve seyircide belirli bir duyguyu uyandıran hareketleri yapan kişiye deniyor. Daha çok kendisiyle ve bedeniyle iletişim içinde olan, kendine dokunan, üstünü çıkartan ve erotik bir duyguya yol açacak hareketleri yapan kişi.”

Neden erotik dansçı olmak istedin?

“Kadının soyunma özgürlüğünü gösterebilmek için erotik dansçı oldum. Başta pole-dance yapıyordum ve hiç erotik olmayan bir yerden yapıyordum. Daha sonra kendi bedenimi keşfetmek ve biraz da kendimle etkileşime geçebilmek için bunun erotik yönünü kullanmaya başladım ve bunu ilerlettim. Kendi bedenimle girdiğim iletişimi anlatabilmek için de bunu perform etmeye (canlandırmaya) başladım çünkü bunu anlatabiliyor olsaydım anlatmayı tercih ederdim ama zaten benim konuştuğum en iyi dil benim bedenimle konuştuğum dil olduğu ve bunu anlatmak istediğim için ben de en iyi bildiğim yolla anlatmayı seçtim.”

Küçükken yaşadığın bir travma nedeniyle mi böyle bir iş seçtin?

“Belki de Türk toplumu beni o kadar kapanmaya ve giyinmeye itti ki ben de bu kadar büyük bir travmaya sebep oldu.”

Bu işe ne zaman başladın?

“Üniversite’yi bitirdikten sonra Londra’ya gitmiştim ve orada performer olmak istediğimi fark ettim. Döndüğümde burada performans yapmaya başladım. 2016’dan beri pole-dance ve türevlerini yapıyorum. 2019’dan beri de sadece erotik dans üzerine yoğunlaşmaya başladım.”

Senin dansını kimler izlemeye geliyor?

“Herkes! 18-50 yaş arası diyebilirim. Beni yalnızca yaşlı erkekler izlemiyor. Aslında erotizmi seven, bir dans performansı izlemeyi seven ve bu deneyimden keyif almayı bilen herkes beni izlemeye geliyor.”

Şimdiye dek aldığın en tuhaf istek neydi?

“Benim için en garip olan eşimle, kız arkadaşımla, nişanlımla sevişir misin istekleri çünkü birincisi bu kimin talebi tam olarak ben bunu göremiyorum. İkinci olarak ben parayla seks deneyimi satmıyorum. Bu daha iyi ya da daha kötü olduğu için değil, sadece benim yaptığım şey bu olmadığı için.”

Performans sırasında yaşadığın en utanç verici an neydi?

“Bir keresinde sandalyeden düşmüştüm. Bir keresinde de hiç kimse alkışlamamıştı.”

Nerede dans ediyorsun?

“Özel organizasyonlar, partiler, doğum günleri.”

Yaptığın işi insanlara nasıl açıklıyorsun?

“Striptizciyim diyorum. Eee sen neler yapıyorsun diye sorarlar ya ‘soyunuyorum’ diyorum.”

Bu iş sence seni yalnızlaştırıyor mu?

“Evet. Beni destekleyen bir kadın çemberi var. ‘Eveet süpersin devam et’ diyen ancak öbür taraftan senden avantaj elde etmeye çalışan insanlar var.”

Aldığın işlerde seni rahatsız eden bir durum yaşandı mı?

“Beni hiçbir seyirci rahatsız etmedi.”

Hiç seninle birlikte olmak için yüksek meblağlarda para teklif eden oldu mu?

“50 bin TL teklif eden olmuştu. Kabul etmedim tabii ki.”

İnsanların sana cinsel bi obje gibi bakmaları nasıl hissettiriyor?

“İnsanlar zaten kadınlara ikinci cins ve cinsel obje muamelesi yapıyor. Bu sizin ne iş yaptığınızla falan alakalı bir şey değil. Benim yaptığım şey cinsel bir şeyle ilgili değil. Benim yaptığım şey tamamen beden ve kendimim bedenimle iletişimiyle ilgili bir iş… Sokakta yürüyen bir kadın ne iş yaptığından bağımsız olarak etek, topuklu ayakkabı giyiyorsa zaten cinsel objedir. İnsanlar her şeye bu yönden bakmaya o kadar yatkın ki.”

Kadın bedeni üzerinden prim yaptığın düşünüyor musun?

“Burada kadını bilinçsiz bir imaj haline getirdiklerini düşünüyorum çünkü beden bağımsız olarak benim bedenimden bahsedemeyiz. Bu, benim. Ben bir insanım. Benim bir bilincim var, aklım var ve yapmak istediklerim var. Ben bu ‘erotik işler eril bakışa hizmet ediyor’  yaklaşımını asıl kadını objeleştirici buluyorum. Ben erkeklerin beni cinsel obje olarak görmesinden çekinerek mi davranmak zorundayım?”

Röportajın devamını buradan izleyebilirsiniz:

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Madonna'dan Sonra İlk Kez! Rihanna'nın Vogue İtalya'ya Verdiği Pozlar Sıcaklık Artışına Neden Oldu🔥 - onedio.com
Madonna'dan Sonra İlk Kez! Rihanna'nın Vogue İtalya'ya Verdiği Pozlar Sıcaklık Artışına Neden Oldu🔥 - onedio.com
Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hapsi İstenen Ezgi Mola'ya Hazal Kaya ve Birçok Ünlüden Destek Geldi! - onedio.com
Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hapsi İstenen Ezgi Mola'ya Hazal Kaya ve Birçok Ünlüden Destek Geldi! - onedio.com
Güzelliğini Günde 10 Kez Seks Yapıyor Olmasına Borçlu Olduğunu Söyleyen Model: Stephanie Palomares - onedio.com
Güzelliğini Günde 10 Kez Seks Yapıyor Olmasına Borçlu Olduğunu Söyleyen Model: Stephanie Palomares - onedio.com
Ateşli Sahneleriyle Aklımıza Kazınan '365 Gün'ün Yeni Yıldızı Simone Susinna'yı İnceledik!🔥 - onedio.com
Ateşli Sahneleriyle Aklımıza Kazınan '365 Gün'ün Yeni Yıldızı Simone Susinna'yı İnceledik!🔥 - onedio.com
Yaşasaydı 95 Yaşında Olacaktı! Nefes Kesen Güzelliğiyle Dünyanın En İkonik Kadını Marilyn Monroe - onedio.com
Yaşasaydı 95 Yaşında Olacaktı! Nefes Kesen Güzelliğiyle Dünyanın En İkonik Kadını Marilyn Monroe - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
insanbireyvarlik

Umarım teşhircilik üzerine psikoloji biliminin çalıştığından haberdardır ve umarım profesyonel terapiyle bir buluşayım der ...

sezer-ismail

Tercümesi ben teşhirciciyim tahrik edip arzulanmak egomu besliyor beni özel hissettiriyor o yüzden bu işi yapıyorum!İşte tek demesi gereken bu.Yok eril bakış yok toplum eleştrisi yok hürriyet bacım geç bu entel makulleştirme çabalarını.Sen ilk insandan beri yüzde yüz çalışan bir taktiği yapıyorsun ''sex satar her şartta her toplumda her devirde'' bitti nokta.Yok bak bedenimi teşhir ederek para kazanıyorum aslında derin entel biriyim ayaklarını aptal yerine koyma bizi.Hayır yargılamıyorum gerçekten bazı kadınlar teşhir edip erkekleri tahrik etmekten haz duyuyor buna lafım yok tercihtir ama bunu süsleyip burda entel ve sosyolojik önermeler devşirme.Bedenini satıyorsun yahu!Ayrıca soyunmasan giderin de yok alıcı gözle baktım da dışarda soyunamdığı halde ne taş bedenler var seninki sonlarda...Kimseye bir şey demem fahişe bile olsa ben sex manyağıyım hoşuma gidiyor parası da iyi yapıyorum de

cezebel

yorumlar aşırı saçma %50 kadının cümlelerini anlamamış %49 soyunmasaydın kafasındaki salaklar %1 de benim aq

musikisinas-vito

"Her kadın etek ve topuklu giydiğinde bir cinsel objedir". Kendi mesleğini daha kabul edilebilir kılmak için kurduğu cümleye bak.

bir-adet-issiz

her kadın özgürdür . isterse açık olur isterse kapalı . ama sana kapan dediler diye soyunup ondan sonra da seks teklifleri geliyor diye isyan ediyosan bu senin kendi akılsızlığın. toplumu suçlamaya da hakkın yok

sezer-ismail

Erkeğin zaafına oynuyor ki biz çok basitiz erojen şeylere tepkimiz aynı sonra niye bana sex içerikli yaklaşıyorlar diyor alay ediyor bizle.Memeni açınca benim varoluşsal felsefeyi mi düşünmem gerek elbette sex aklıma gelicek.

Görüş Bildir