Sony Ps3'Ün Avrupa Satışlarında 30 Milyonu Gördü

 > -

Sony Ps3'Ün Avrupa Satışlarında 30 Milyonu Gördü

Sony Ps3'Ün Avrupa Satışlarında 30 Milyonu Gördü

Tüm satışların yarısı Avrupa'dan!

Sony'nin son açıklamasına göre 17 Aralık 2012 itibariyle PlayStation 3'ün Avrupa/PAL bölgesindeki satış rakamları 30 milyonu gördü ve önemli bir barajı geçti. SCEE CEO'su Jim Ryan da PS3'ün Avrupa'da ne kadar popüler olduğunu tekrar gördüklerini dile getirip geleceğe umutlu baktıklarını ifade etti.

Ekim 2012'de Britanya'da beş milyon satışa ulaşan PS3'ün ilk günden bugüne kadar toplam satışı tüm dünyada ise 70 milyonu geçti, Xbox 360'ı böylece yakalamış oldu. Sony ise yılbaşı alış-verişlerinde PS3'ün daha çok satılacağından emin. Özellikle JR Rowling destekli Wonderbook paketli PS3'ün rakiplerine şans tanımayacağı düşünülüyor. Yılbaşı alış-verişlerinde hangi konsol daha çok satacak şimdilik bilmiyoruz ama PS3'ün neredeyse yarısının Avrupa'da yer aldığını bilmek kimilerinin satış politikalarını değiştirecektir.

Retro ve dövüş oyunlarına ekstra ilgi gösteren bu 29'luk editör arkadaşımız, bir de safkan sinefildir. Güney Kore filmleri ondan sorulur. Saatlerce carcar konuşabilir. Selam vermeden önce bir kez daha düşünmek gerek!

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOKorePlaystationSonyXbox
Görüş Bildir