Sony, Playstation 2'nin Üretimini Durdurma Kararı Aldı

 > -

Sony, Playstation 2'Nin Üretimini Durdurma Kararı Aldı

Sony, Playstation 2'Nin Üretimini Durdurma Kararı Aldı

Sony, 4 Mart 2000 yılında Japonya'da çıkışını gerçekleştiren PlayStation 2'nin üretimini durdurma kararı almış durumda.

Dünya genelinde 150 milyonluk satış rakamını ile tüm zamanların en çok satan oyun konsolu olan PlayStation 2, 2006 yılında PlayStation 3'ün piyasaya çıkmasına rağmen oyuncular tarafından tercih edilmeye devam etmiş ve güncel yapımlarla desteklenmişti. Sony, artık Japonya'da PlayStation 2 üretmeyecek olsa da, konsola dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan stoklardan sahip olmak mümkün olacak.

Yeni nesil konsol dedikodularının arttığı şu günler gelen bu haberle birlikte yılların eskitemediği oyun konsoluna olan desteğin ne yönde şekilleneceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

Playstation 2'Ye Veda Ediyoruz

Playstation 2'Ye Veda Ediyoruz

Sony Japonya'ya gönderimi durdurdu...

Bir efsaneye daha yavaş yavaş veda ediyoruz sevgili OyunGezerler. Sony bugün yaptığı açıklama ile 12 yıl önce satışa sunulan PlayStation 2 'nin artık Japon satıcılara gönderilmeyeceğini duyurdu. Yeni yıl itibarı ile ellerindeki stokları bitirmeye çalışacak Japon satıcılar ardından aynı uygulamanın Avrupa ülkelerinde de devreye girmesi bekleniyor.

Yüzlerce oyunla binlerce saatimizi başında geçirdiğimiz eski dostu uğurlarken PlayStation 2 ile ilgili paylaşmak istediğiniz özel anılarınız varsa duymak isteriz...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

JaponyaPlaystationSonyTercihoyun
Görüş Bildir