Sony İkinci El Oyunlara Dur Diyor!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sony İkinci El Oyunlara Dur Diyor!

Sony İkinci El Oyunlara Dur Diyor!

Yeni patent neleri değiştirecek

Takas ya da kiralama gibi yöntemlerle gerçekleştirdiğimiz ikinci el oyun alımı ülkemizde ve dünyada çok yaygın olan bir uygulama. Buna karşı sektörün durumdan pek memnun olmadığını da biliyoruz. Hatırlarsanız Crytek 'ten Rasmus Højengaard yeni nesil konsolların ikinci el oyun kullanımının önüne geçmesini sağlayacak bir sistem kullanmasının mükemmel olacağını söylemişti.

Aynı şekilde DICE 'ın yönetici prodüktörü Patrick Bach da bu doğrultu da bir açıklama yapmış, ikinci el oyun satışının önüne geçilirse hikaye ve kurgusu ile ön plana çıkan daha çok oyun görebileceğimizi belirtmişti. Bach 'a göre oyuncuların büyük bir kısmı etkili bir Multiplayer bölümü bulunmayan oyunları ikinci el olarak satın alıyor ki bu da yeni ürünlerin ortaya çıkmasını zora sokuyor .

İşte sektörün bu serzenişleri Sony tarafından duyulmuşa benziyor. Free Patents Online sitesinde yer alan bilgilere göre Sony ikinci el oyun kullanımının önüne geçecek bir sistemin patentini almış durumda. Patentte yer alan bilgilere göre sistemin işleyişi şöyle; Her oyuna ve konsola bir ID verilecek. Bu iki ID oyunun konsolda oynanması ile eşleştikten sonra başka bir konsolda çalışmayacak .

İkinci el oyun satışının sınırlandırılması ve kontrol altına alınmasını sağlayacak pantentin Online Pass 'e de bir alternatif olması beklense de patentin hangi cihazda ve ne zaman kullanılacağına dair henüz bir bilgi yok. PlayStation 4 ile birlikte oyun sektöründe ne gibi değişiklikler göreceğimizi ise zaman gösterecek.

gazetecilik mezunu. çok müzik dinliyor. bayağı video oyunu oynuyor. bolca kitap ve çizgi roman da okuyor. hah bir de gitarı var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapPlaystationSonymüzikoyun
Görüş Bildir