Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sonu ‘Seksüel’ ile Biten ve Bilinmesi Gereken 18 Kelime

-

Seksüel

Seksüel; Cinsiyetle ilgili olan, cinsi anlamına gelir..

Cinsel yönelim, kişilerin hem cinsleri veya karşı cinslerine, cinsel çekim ve duygusal bir şeyler hissetmeye yönlendiren bir niteliktir. Bu çekimlerin belirli başlıklar altında (heteroseksüellik, homoseksüellik, biseksüellik) toplanmasının yanı sıra daha ayrıntılı dünyası da mevcut.

İşte adını bile bilmediğiniz seksüel çeşitleri…

1. Heteroseksüel

Bu kişiler seksüel olmalarıyla beraber, karşı cinse arzu duyarlar.

2. Metroseksüel

Bu kişiler kentli olmalarıyla beraber bakımlıdırlar, şıktırlar. Keyifli yaşarlar ve giyinmeyi bilirler.

3. Retroseksüel

Bu kişiler için metroseksüelin karşıtı diyebiliriz. Bakımsızdırlar, giyinmeye az para ve zaman ayırırırlar.

4. Transseksüel

Karşı cinse geçmeye meyilli veya geçmiş kişiler için kullanılıyor.

5. Homoseksüel

Seksüel olarak kendi cinsini arzulayan kişiler, bu gruba giriyor.

6. Aseksüel

Aseksüel kişi karşı cinse veya hemcinsine herhangi bir ilgi duymayan kişidir. Cinsel yönelim bozukluğu olarak tarif edilmesiyle beraber, bu kişiler cinsellikten tiksinebilir veya cinselliği umursamazlar.

7. Panseksüellik veya Omniseksüellik

“Pan” kelimesi türkçede “tüm” anlamına geliyor. Bu kişiler her türlü cinse karşı ilgi duyarlar. Ayrıca bu kişilere sadece panseksüel denilmiyor. Antroseksüel veya omniseksüel terimleri de kullanılıyor.

8. İnterseksüel

Hem kadın hem erkek cinsiyetinin özelliklerine sahip olan kişilerdir.

9. Poliseksüeller

“Poli” kelimesi “çok” anlamına gelir. Bu tür insanlar birden fazla cinse ilgi duyarlar fakat, biseksüel ve panseksüel ile karıştırılmamalıdır. Çünkü, biseksüel iki cinsiyete, panseksüeller ise tüm canlılara ilgi duyan insanlardır. Poliseksüeller ise tüm cinsiyetlere ilgi duymayabilir. Yani üçüncü cinsiyetten olanlara ilgi duyabilirler. Örneğin interseksüelller gibi..

10. Pomoseksüel

Postmodern seksüelin kısaltılmışıdır. Pomoseksüel kişi transseksüel, homoseksüel ve bunun gibi cinsel yönelimleri belirten etiketleri kullanmaktan kaçan kişiye deniyor.

11. Triseksüel

Bu kişiler düşünebileceğiniz her şeyle ilişki yaşayabilir. Üçüncü cinsten tutun, cansız objelere hatta hayvanlara kadar ilişki kurabilen kişidir.

12. Sapyoseksüel

Genel olarak zekadan tahrik olan kişilere verilen tanımdır. Sapyoseksüel’ler çoğu zaman cinsel ilişkiye fiziksel sebeplerden ötürü değil karşısındaki partnerin zekasından ötürü girme eğilimindedir.

13. Hiperseksüel

Adından da belli olacağı üzere aşırı cinsel ilişki duyan ve çok sık cinsel birliktelik yaşayan kişilerde görülür. Unisex bir davranış olsa da, daha çok erkeklerin yaşadığı bir durumdur. Davranış bozukluğu olarak da bilinir.

14. Sosyoseksüel

Ciddi ilişki kurmak, ilişkilerini romantik yaşamak yerine daha çok yalnızca cinsel zevkler nedeniyle ilişkiye girmeyi tercih eden kişilerdir. Biraz alaylı tabirle; çapkının birkaç model üst tasarımıdır.

15. Biseksüel

Seksüel olarak hem kendi cinslerini hem de karşı cinslerini arzularlar.

16. Ekoseksüel

Bu kişiler yemeklerinde hormonlu besinler tüketmek istemeyenlerdir.

17. Teknoseksüel

Bu kişiler karşı cinsten çok teknolojiden haz alan kişilerdir. 1 terabaytlık bir harddisk gördüklerinde, aldıkları zevk kaçınılmazdır. Ve realdolları severler.

18. Gettoseksüel

Gettoseksüel terimini taşraseksüel olarak tanımlayabiliriz. Taşrada yaşayıp yine de bakımlı olan erkeklerdir.

kaynak; listelist.com

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir