Sonu Belli Olmayan Karanlık Noktaya Gidiyoruz

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Sonu Belli Olmayan Karanlık Noktaya Gidiyoruz

Sonu Belli Olmayan Karanlık Noktaya Gidiyoruz

Tarık Akan 12 Eylül “yargılaması” konusundaki görüşlerini Odatv’ye anlattı. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ve Radikal yazarı Akif Beki 12 Eylül yargılaması ile ilgili "Tarık Akan nerede" şeklindeki yazıları üzerine yurtdışından Odatv'ye bu demeci veren ve 12 Eylül darbesinin baskısını üzerinde en çok hisseden sanatçılardan biri olan Akan “AKP iktidarı 12 Eylül’den daha kötü diyebilirim. Çünkü 12 Eylül’de hiç değilse sonucunu biliyorduk, tahmin ediyorduk. Her türlü acıya katlanabiliyorduk rahatlıkla. Ama şimdi sonu belli olmayan karanlık bir noktaya doğru gidiyoruz” dedi.
AKP iktidarı döneminde 12 Eylül’ün yargılanamayacağını söyleyen Akan “Şu anda Türkiye’de Ergenekon ve Balyoz davaları varken ve bunların içeriklerini herkes çok iyi bilmesine rağmen en ufak bir tepki gösterilmezken bu mahkemelerin, 12 Eylül mahkemelerinin yanında olmak bana yanlış geliyor. Tam bir aldatmaca gibi geliyor bana” dedi.
AKP iktidarının ülkenin şirazesini oynattığını ifade eden Akan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Başta Cumhurbaşkanı, arkasından Başbakan, iki kişi Türkiye’de bir kral. Dedikleri dedik, astıkları astık.”
İşte Tarık Akan’ın Odatv’ye yaptığı açıklamalar:
“AKP iktidarı bana göre 12 Eylül’den daha kötü diyebilirim. Çünkü 12 Eylül’de hiç değilse sonucunu biliyorduk, tahmin ediyorduk. Her türlü acıya katlanabiliyorduk rahatlıkla. Ama şimdi sonu belli olmayan karanlık bir noktaya doğru gidiyoruz. Şu anda açılan 12 Eylül mahkemesine hiç inanmıyorum. Çünkü bunları yargılayamazlar, anayasada engel var. Bu anayasadaki engeli, anayasayı kaldırmak için ellerinden gelen her türlü şeyi yapacaklar, ama kendilerine uygun bir anayasa çıkartacaklar. İkinci bir tehlike olarak başımıza bu geliyor.
Şu anda Türkiye’de Ergenekon ve Balyoz davaları varken ve bunların içeriklerini herkes çok iyi bilmesine rağmen en ufak bir tepki gösterilmezken bu mahkemelerin, 12 Eylül mahkemelerinin yanında olmak bana yanlış geliyor. Tam bir aldatmaca gibi geliyor bana. Bu benim düşüncem. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Ama zaman ve tarihin benim bu söylediğimin ne kadar haklı olduğunu ortaya koyacağına inanıyorum.
Türkiye’de şimdi ne adalet sistemi kaldı, ne YÖK kaldı. Bunların hepsini şirazesinden oynattılar. Başta Cumhurbaşkanı, arkasından Başbakan , iki kişi Türkiye’de bir kral. Dedikleri dedik, astıkları astık. İstiyor, heykeller yıkılıyor. Bir laf ediyor, ertesi gün kanunlar değişiyor. Mahkemelerde Tayyip Bey’in söylediğinin aleyhinde karar veren hakimler sürülüyor.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBalyoz DavasıBaşbakanErgenekonErtuğrul ÖzkökRecep Tayyip ErdoğanTarık Akan
Görüş Bildir