Sonsuz Aşkın Koruyucusu: Phileas Le Cleateur ile Tanışın!

 > -
Abone ol

Paris'teki Pont Des Arts köprüsüne "asılı aşkların" kaldırılmaya başlandığıyla ilgili haberi daha önce paylaşmıştık. Ancak bu konuda yeni gelişmeler var: Her hikayede olduğu gibi bu hikaye de kendi kahramanını yarattı! Phileas Le Cleateur ile tanışın!

46 yaşındaki Le Cleateur ve eşinin, antika anahtarları değerli takılara dönüştürüp sattıkları bir mücevher dükkanları var. Bu anahtarlar 18. yüzyıldan kalma kutu veya ''vintage'' eşyalara ait.

"Amacım mutluluğun,aşkın ve başarının anahtarını sunmak," diyor Phileas.

Köprüdeki kilitlerin kaldırılması konusu uzun zamandır gündemdeydi. Bunun gerçekleştirilmesinin yakın olacağını düşünen Phileas, kilitleri aşıklarla buluşturma görevini üstlendi. Bu projeye başladığı geçtiğimiz Kasım ayından beri tam 400 kilit kurtardı.

Pont des Arts'daki milyonlarca kilidi düşününce, bunun küçük bir adım olduğunun farkındayım, ancak her kilit için doğru anahtarı bulmak çok uzun zaman alıyor.

Neredeyse her gün köprüye giden Phileas, kurtarabildiği kadar çok kilidi kurtarmak için ciddi bir mesai harcıyor.

Kilitleri açabilmek için, eşiyle birlikte işlettikleri dükkandaki antika kemik anahtarları kullanıyor.

Phileas, geçen yaz kendilerini internetten bulan Çinli bir çiftten aldığı e-mail üzerine harekete geçti. Çift, balayı için geldikleri Paris'te köprüye uğrayıp, bir kilit asmışlardı. Kilitlerin kaldırılacağı haberini duyan çift, astıkları kilidin fotoğrafını Phileas'a gönderip, bulması ve geri göndermesi için yardımını istedi.

Phileas bu kilidi asla bulamadı; ama yine de boşa bir çaba değildi. Çünkü bu kilidi ararken, tesadüfen açabildiği bir sürü kilidi kurtarmış oldu.

"Bu kilitlerin kaybolup gitmesini değil, sahipleriyle yeniden buluşmasını istiyorum." diyor Phileas.

Phileas ve eşi, şimdi bu kilitlerin fotoğraflarını çekip, instagramda paylaşmaya başladı.

Eğer kurtarılan kilitlerden birisi sizin olacak kadar şanslıysanız, tek yapmanız gereken bir fotoğraf ile kilidin gerçekten size ait olduğunu kanıtlamanız ve kargo bedelini karşılamanız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Binlerce insanın anısını nasıl yok etmeyi düşünüyorlar anlamıyorum o kilitler sembol haline gelmişti bence yazık olacak. Bu adam tamam güzel düşünmüş ama ne kadarını ulaştırabilir ki hem ulaştırsa nolcak o kilitler o köprüde anlamlıydı.

cilgin_vezneci

köptünün yıkımı daha önemli dimi saten saçma bi gekenek için 40 tonluk bi yükten bahsediliyor

Gizli Kullanıcı

o konuda haklılar ama işte benim de içim gidiyor o köprü kilitlerle güzeldi bana göre. köprüyü sağlamlaştırmak için de uğraşsalardı keşke ama geç kalınmış da olabilir. neyse zaten kaldıracaklar yani ben sadece düşüncemi paylaştım anlamı başkaydı benim için :)

nurettin-bayar

haklısın bence o bölgenin yöneticileri insan duygularının sembolleştiği bir yapıyı yıkıyorsa oraya gelen insanların duygularına saygı göstermiyorlar demek ki hem buna daha farklı çözüm yolları bulunabilirdi..

ahunaz

Allahtan bana ait kilit falan yok. yoksa ara dur kendi kilitini)))

sakin-adam

saçmalık zaten bu

Görüş Bildir