Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sokakta Sigara Yasağına Uymayan 4 Kişiye Ceza Uygulandı

0PAYLAŞIM

Sokakta Sigara Yasağına Uymayan 4 Kişiye Ceza Uygulandı

KASTAMONU Anadolu Ajansı - Kastamonu Valisi Avni Çakır, yeni tip koronavirüs Kovid-19 önlemleri kapsamında şehir merkezindeki kalabalık yerlerde sigara yasağına uymayan 4 şahsa cezai operasyonu uygulandığını söyledi.

Kent merkezinde teftişlerde bulunan Vali Çakır, esnafı kolonya, dezenfektan, sosyal mesafe ve maske mevzusunda uyardı.

Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10'dan fazla takımın kent merkezindeki iş yerleri ve sanayi kuruluşlarını sorguladığını söyledi.

Maske mevzusunda ehemmiyetli yol kat edildiğini vurgulayan Çakır, "Bu süreçte çağrılarımız, uygulanan cezalar ve sizlerin de kıymetli katkıları ile maske mevzusunda şehrimiz çok ciddi safhaya geldi. Caddede maske takmayan yurttaşımız kalmadı gibi oldu. Bununla alakalı son iki haftadır yoğun bir ceza uygulamasına gittik. Ceza uygulaması olmadan bu işin çözülmesini istiyoruz ama ne yazık ki bazen ceza kaçınılmaz oluyor." dedi.

Cezaların tahsil edileceğinin altını çizen Çakır, şunları dile getirdi:

"Cezaların tahsili mevzusunda kimsenin kuşkusu olmasın. Tahsil operasyonlarına başlayacağız. Bu süreçte yurttaşımızın, esnafımızın farkındalığını artırması noktasında mücadelelerimiz sürüyor. Bunun pozitif katkılarını görmeye başladık. Hadise çoğalışlarımız bir evvelki haftaya göre oranla hakimiyet altına alındı gibi ama anlamlı bir iniş başlamadı. Önümüzdeki haftalarda anlamlı inişler bekliyoruz. Şu anki sayılar bizim kriz seviyesinde olduğumuz sayılardır."

Yurtlarda yalıtımın devam ettiğini aktaran Çakır, bu hafta uygulamaya konulan yalıtım kaidelerine uymayanların yurtlarda lüzumlu ikamete yakalanması kaideyi kapsamında şu ana kadar 18 yurttaşın KYK yurtlarında yalıtıma alındığını bildirdi.

Çakır, "10 tanesi pozitif hadise 8'i de temaslı. 10 pozitif hadise çok ciddi bir sayı. Bu insanları biz tespit etmeseydik caddelerde ilgisizce hastalığı yaymaya devam edecekti. Biz güçle kimseyi yalıtıma tabi yakalamak istemiyoruz ama lüzumlu kaldığımız noktalar oluyor." ifadelerini kullandı.

Sigara yasağıyla alakalı teftişlerin sürdüğünü de belirten Çakır, laflarını şöyle bitirdi:

"Sigara ile alakalı menetme kararını salı günü aldık. İlan harekâtlarımızı yaptık, anonslarımızı tekerrür ediyoruz. Dün itibariyle 4 yurttaşımıza cezai harekât uyguladık. Bu mevzuda çok kararlıyız. Almış olduğumuz kararlara uymayan yurttaşlara cezayı tavizsiz bir biçimde uygulayacağız."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir