Şok İstifalara Fransa'dan Cevap

-

Şok İstifalara Fransa'dan Cevap

Şok İstifalara Fransa'dan Cevap

CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2004 yılından bu yana yürüten Haluk Dinçer ve üç yönetim kurulu üyesinin CarrefourSA Yönetim Kurulu’ndaki görevlerinden istifa etmesinin ardından Carrefour, Türkiye’deki ortaklık yapısında dair bağlılık mesajı verdi.

Fransa Paris-Boulogne’deki Carrefour Genel Merkezi’nden AA’nın sorularını yanıtlayan Carrefour yönetimi, Carrefour’un Türkiye pazarından hisse satışı yoluyla tamamen çıkmak ya da Sabancı Grubu’nun hisselerini satın almak yönünde bir planları olup olmadığına dair, "Türkiye’deki ortaklığında yüzde 58,2 paya sahip olan Carrefour, ortağı ile çalışmaya devam etmektedir ve ortaklığına son derece bağlıdır” açıklamasını yaptı.

Sabancı Grubu Genel Kurul’un 27 Temmuz’da toplanması için başvurdu

Carrefour’un Fransa’daki Genel Merkezi’nden yatırımcı ilişkilerinden sorumlu Reginald Gillet, Alessandra Girolomi ve Mathew Mellin tarafından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Carefour, Sabancı Grubu’nu temsilen yönetim kurulu başkanı ve diğer üç yönetim kurulu üyelerinin istifalarını kabul etmektedir. Sabancı Grubu tarafımıza üzerinde görüşülen yeni yönetim kurulu üyelerinin görevlendirilmesi amacıyla 27 Temmuz’da Genel Kurul’un toplanması için resmi talepte bulundu.”

Dün istifasını sunan Haluk Dinçer, "Sabancı olarak CarrefourSA’da yüzde 38,8 hisseyle azınlık durumdayız. Çoğunluğa sahip Carrefour’dan gerekli destek ve katkıyı göremediğimizden faydalı olamayacağımızı anladık ve arkadaşlarımızla istifa kararı aldık” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Fransa
Görüş Bildir