Sofuoğlu: "Dünya Şampiyonluğu Kadar Değerli"

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sofuoğlu: "Dünya Şampiyonluğu Kadar Değerli"

Sofuoğlu: "Dünya Şampiyonluğu Kadar Değerli"

Uluslararası Motosiklet Federasyonu Dünya Supersport Şampiyonası'nın Intercity İstanbul Park'taki 11. ayak yarışını kazanan dünya şampiyonu pilot Kenan Sofuoğlu, Türkiye’deki yarışı kazanmanın kendisi için dünya şampiyonluğu kadar değerli olduğunu dile getirdi.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Dünya Supersport Şampiyonası'nın Intercity İstanbul Park'taki 11. ayak yarışını kazanan dünya şampiyonu pilot Kenan Sofuoğlu, "Türkiye'deki yarışı kazanmak dünya şampiyonluğunu kazanmak kadar değerliydi benim için" dedi.

Yarışın ardından düzenlenen basın toplantısına ilk üç sırayı alan pilotlar katıldı.

Türk izleyicilerin sevgi gösterileri ve tezahüratlarla karşıladığı Kenan Sofuoğlu, hayatının en özel ve aynı zamanda da en zor yarışını yaptığını belirterek, "Benim için en özel yarıştı, ancak hayatımın en zor yarışı oldu. Sam çok hızlıydı. Bazı sektörlerde yavaş kalıyordum. Mücadeleden vazgeçmedim. Türkiye'deki yarışı kazanmak dünya şampiyonluğunu kazanmak kadar değerliydi benim için" diye konuştu.

Mücadelenin başında üçüncülüğe gerilediği hatırlatılan Sofuoğlu, "Yarışın başında liderliği alıp gitmek gibi bir niyetim yoktu. Lowes'ın beni geçmesini istiyordum. Onu izlemek istiyordum. Ama beklemediğim kadar hızlıydı. Bu kadar insanın desteği ve duasıyla bu yarışı kazandım" şeklinde ifadeler kullandı.

Dünya şampiyonu pilot, basın toplantısından sonra yaptığı açıklamada da "Kolay bir yarış değildi. Rakibim yarışın ortalarında arayı açmaya başladı. Bir an için takip edemeyeceğimi düşündüm. Zor bir lastikle yarışa çıktım. Ama mücadeleden vazgeçmedim. Yarışın ortalarında, İstiklal Marşı'nın çalacağını, Türk bayrağının en üste çıkacağını düşündüm. O motivasyonla mücadeleden vazgeçmedim. Son birkaç tur kala liderliği yakaladım. Son turda elimden geldiği kadar atak yaptım. Hamdolsun ki yarışı kazandım. Bundan daha güzel bir gün olamaz" şeklinde konuştu.

Yarışın ikincisi Sam Lowes ise "Üç kez dünya şampiyonu olan bir pilota karşı yarıştım. Sonuna kadar savaştık. Kazandığı için mutluyum" derken, üçüncü olan Michael Van der Mark, "Bu iki pilot çok hızlıydı. Onlara takılamadım. Arkadaki grup bana yetişemiyordu, elimden geldiğince hızlı gidiyordum. Bu nedenle 3. olmaktan çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstiklal MarşıVan
Görüş Bildir