Snowden: 'Google'ın Yeni Sohbet Uygulamasını Kullanmayın'

 > 
65PAYLAŞIM

ABD’nin dünya çapındaki gizli izleme faaliyetlerini ortaya çıkaran eski Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) yetkilisi Edward Snowden, Google’ın yeni sohbet uygulaması Google Allo’nun ‘tehlikeli’ olduğunu, uygulamayla Google’ın kişilerin özel görüşmelerini kaydettiğini belirtti.

Edward Snowden, dün Twitter hesabından attığı tweet’lerle internet kullanıcılarını Google’ın yeni sohbet programına karşı uyardı.

Snowden'ın dikkat çektiği 'Allo' geçtiğimiz gün kullanıma açılmıştı

Google'ın Mesajlaşma Uygulaması 'Allo' Kullanıma Sunuldu! - onedio.com
Google'ın Mesajlaşma Uygulaması 'Allo' Kullanıma Sunuldu! - onedio.com

“Allo nedir? Google’ın gönderdiğiniz her mesajı kaydeden ve istediğinde polis verilmesini mümkün kılan sohbet uygulamasıdır” mesajını paylaşan Snowden, Google’ın WahatsApp’a benzeyen uygulamasında kullanıcının yazacaklarının önceden tahmin edilmesini sağlayan sistemin tehlikeli olabileceğine işaret etti.

“Siz kullandıkça uygulama da zamanla gelişecek” diyen Snowden, bu yolla Google’ın kişilere ait verileri toplayabileceğini ifade etti.

Birçok şirketin müşterilere ait bilgileri hükümetlere ya da kurumlara verdiğini hatırlatan Snowden, Google’ın da yeni uygulamasıyla elde ettiği verileri paylaşabileceği uyarısında bulundu.

Twitter ve Sputnik News

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir