Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

SMA Hastası Çocukların Durumuna Dikkat Çekmek İsteyen Mustafa Sandal'dan Suriyeliler Çıkışı

1.3bPAYLAŞIM

Çok iyi giderken tökezlemiş!

Türkiye’de yaklaşık 6 bin doğumda bir bebekte SMA hastalığına rastlanıyor. SGK kayıtlarına göre Türkiye’de 1.300 SMA hastası var. Yaklaşık 100 civarı Tip 1 hastası bulunduğu da tahmin ediliyor.

Aileler de çocuklarının Amerika'da tedavi edilmesi için yaklaşık 2 buçuk milyon dolar civarındaki tedavi ücreti için bakanlıktan izin alarak bağış kampanyası düzenliyor. Bu şekilde yapılan bağışlarla da birçok SMA hastası çocuğumuz Amerika'ya gitme şansı elde ediyor.

En ufak bir bağışın bile bu bebeklerimiz için çok büyük bir önemi var. Bu nedenle imkanı olan herkes elini cebine atmak için gayret ediyor.

Şarkıcı Mustafa Sandal da Instagram hesabından SMA hastası çocukların bağışlarıyla ilgili bir yazı paylaştı fakat paylaştığı yazıda kullandığı ifadeler tartışmaya neden oldu.

SMA hastası çocuklar için kendisine paylaşım ricası geldiğini, gelen yardım taleplerinin hepsine yanıt veremediği için de suçluluk duyduğunu söyleyen Sandal, "Suriyelilere bulunan para SMA'lılara neden bulunmaz?" sorusunu yöneltti.

Mustafa Sandal'ın SMA hastası çocukların sorunlarına dikkat çekmek isterken lafı Suriyeli insanlara getirmesi tepki çekti.

Yine laf dolaşıp Suriyeli vatandaşlara gelmiş. Bu insanlar ne yapsın? Her konuda o insanları suçlu ilan edince başımız göğe mi eriyor?

Yorumlarda buluşalım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
realscofield12

şu hümanistliği bırakın kendi vatandaşın açken hastayken elin üremekten başka bir bok bilmeyen sıçanlarına para veremeyiz kimse kusura bakmasın. adam haklı çocuğu hasta anne ilacı alabilmek için bütün ünlülere yalvarıyor yazık değil mi?

yilmaz-kesgin

mustinin twetine incinen ne kadar suriyeli varsa ve başkası varsa ben onların incinen yerlerine sokayımfdjhkghjkı

yerlihulk

karşı fikirdeki herkesi suriyeliler sikip 5 çoçuk yapsın! Türk'lüğünü yitirmiş bir devlet olarak cahilliğe gömüleceğiz. Araplaşıyoruz!. Ben yapacağım 1 - 2 çocuk suriyeli yapacak 5 çocuk ileride bizim evlatlarımızı nasıl bir ülke bekliyor? nasıl bir gelecek bekliyor? bunu hiç düşünmez misiniz be amınakoyduklarım!

user.

Adam haklı... Adam suriyelileri sikin atın demiyor. Ona para var bize neden yok diyor... Kendi vatandaşının ihtiyacını karşıla bitir ondan sonra veriyorsan ver ki kimsenin ahı olmasın... Bunun adı insan ayırma ırkçılık olmamalı... Onlarda insan ama geldikleri yeri de çok çabuk unutuyorlar...

tc-savas-yesildag

bir de sonunda laf suriyeli vatandaşlara gelmiş demişler, yahu suriyeliler vatandaş mı? adamlar sığınmacı. Siz neden sığınmacı olduğunu kabul etmiyorsunuz. Her birisini 5 çocuk doğurduğunu görmüyormusunuz. Zaten ülkede eğitimsiz insan bol bir de suriyeli sığınmacıların yeleşmesi ve de başkabir eğitimsiz güruhun ülkeyi mahfetmesini izliycez.

Görüş Bildir