Erdoğan: "Provoke Etme, Başbakan Ne Söylüyorsa Odur"

 > -

Slogan Atınca Başbakan Erdoğan'ı Kızdırdı

Slogan Atınca Başbakan Erdoğan'ı Kızdırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viranşehir ilçesindeki toplu açılışların ardından helikopterle geldiği Ceylanpınar TİGEM Tesisleri'nde Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Abdulkerim Gök, Seyit Eyüboğlu, Kasım Gülpınar ve Mehmet Akyürek ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Daha sonra vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan konuşmasının sonunda Ceylanpınar'daki Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne alınacak 135 işçinin müjdesini vereceği esnada kalabalık arasında atılan sloganlara çok kızdı.

"ORDAN PROVOKE ETME"

Atılan sloganları ilk önce çok iyi anlamayan Başbakan konuşmasına devam etti. Bu arada Ceylanpınarlı bir vatandaşın Başbakan Erdoğan'ın sözlerini tekrar kesmesi, Erdoğan'ı daha çok kızdırdı. Başbakan Erdoğan, slogan atan vatandaşa 'oradan provoke etme, bunu belirlyecek olan ilgili bakanlığımızdır. Burada Başbakan konuşuyor, Başbakan ne diyorsa odur. Ceylanpınar'dan alınacak diyoruz, sen oradan başka bir şey diyorsun.' fırça attı.

Ceylanpınar TİGEM'de personel alınacağı müjdesini veren Başbakan Erdoğan buraya alınacak olan 135 kişinin İŞ-KUR'A müracaat etmek suretiyle alınacağını ifade etti.

Ceylanpınar'da bulunan TİGEM çiftliğinin sadece Ceylanpınarlılara değil tüm Türkiye'ye ait olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, asla bölücülük yapmayacaklarını, birleştirici olacaklarını dile getirdi.

Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da Ceylanpınar'a geldi.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: "Provoke Etme, Başbakan Ne Söylüyorsa Odur"

Erdoğan: "Provoke Etme, Başbakan Ne Söylüyorsa Odur"

Ceylanpınar'da halka seslenen Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında kalabalıktaki bazı kişilerin TİGEM çiftliği ilgili sözlerine sert karşılık verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viranşehir'deki törenin ardından helikopter ile geldiği Ceylanpınar'da Vali Celalettin Güvenç, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından yaklaşık 3 bin kişinin toplandığı İstasyon Caddesi'ne geçen Başbakan Erdoğan, burada otobüs üzerinden kalabalığa hitap etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayBinali YıldırımHayati YazıcıRecep Tayyip ErdoğanŞanlıurfarecep akdağ
Görüş Bildir