Akademisyenden Skytürk'te Canlı Yayında Gezi Parkı Eylemi!

 > -

SkyTurk Canlı Yayınında Doğan Akın ve Murat Sabuncu Protestosu

SkyTurk Canlı Yayınında Doğan Akın ve Murat Sabuncu Protestosu

Akademisyen Mehmet Karlı, TMSF'nin el koyduğu SkyTurk360'ta katıldığı canlı yayında Doğan Akın ve Murat Sabuncu'nun programının kaldırılmasını eleştirdi

Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Karlı, Tasarruf Mevdutı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Çukurova Grubu'na ait Show TV, Dijitürk, Lig TV, Akşam gazetesi ve SkyTürk360'a el koyduktan sonra T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın ile Murat Sabuncu 'nun SkyTurk360'ta sunduğu "Gündem ve Ekonomi" programının yayından kaldırılmasını aynı kanalın canlı yayınında protesto etti. Hilmi Hacaloğlu 'nun "Şimdi Söz Sende" programına katılan Karlı, "Sabuncu ve Akın sadece gazetecilik yapmak istedikleri için TMSF tarafından işlerinden atıldılar" dedi. Hacaloğlu'nun "Korsan bir eylem yapıyorsunuz; reklama girelim" uyarısı üzerine programı terk eden Karlı, "Sayın Özdemir hayırlı olsun, Gezi'den selam olsun" diyerek stüdyodan ayrıldı.

Çukurova Grubu'nun kamuya olan borçları gerekçe gösterilerek TMSF tarafından Show TV, Dijitürk, Lig TV, Akşam gazetesi ve SkyTürk360 kanalına el konulması ardından başlatılan operasyon esnasında Doğan Akın ile Murat Sabuncu'nun hafta içinde her akşam 19:00'da yayına giren "Gündem ve Ekonomi" programı TMSF'nin kanalın başına atadığı Cengiz Özdemir tarafından yayından kaldırıldı. Hiçbir siyasi görüşün haberciliğin önüne konulmadığı ve kanalın en yüksek reyting alan programlarından biri olan "Gündem ve Ekonomi"nin kaldırılmasını Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Karlı, SkyTurk 360 ekranlarında Hilmi Hacaloğlu'nun canlı yayında sunduğu "Şimdi Söz Sende" programında eleştirdi.

İşte "Şimdi Söz Sende" programının ilgili bölümünde Karlı ve Hacaloğlu arasında geçen konuşma:

Mehmet Karlı Ben buraya gelmeden önce çok düşündüm, istemeyerek geldim. Çünkü devletin, TMSF'nin el koyduğu SkyTürk'te son bir hafta içinde neler oldu? Önce, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantılarını vermeyin" emri geldi.

Hilmi Hacaloğlu O haber yalanlandı .

Karlı Yalanlayan, TMSF'nin atadığı komiser komiser Cengiz Özdemir'di. Ardından, Murat Sabuncu ve Doğan Akın sadece gazetecilik yapmak istedikleri için TMSF tarafından işlerinden atıldılar. Neden atıldılar, çünkü gazetecilik yapmak istiyorlardı.

Hacaloğlu İzah etmek gerekiyor. Sabuncu ile konuştum ve 10 gün izne ayrılacağını söyledi.

Karlı Ama neden program yapamadıkları çok açık. Eğer programlarını yapabilselerdi, Gezi eylemlerinin ABD tarafından organize edilmediğini söyleyeceklerdi,, Wall Street'te 17 kişinin ölmediğini söyleyeceklerdi. Bu insanların görevlerinden alınmasının nedeni bu: Gerçeklerin saklanması. Hacaloğlu Korsan bir eylem yapıyorsunuz.

Karlı Sizlerin hiçbirinizin haberi olmadan bunu yapıyorum. SkyTurk ve Show TV emekçilerinden özür dilerim, ama ben bu konuşmayı yapmak için buraya geldim.

Hacaloğlu Reklama girelim.

(Rejinin reklama girmemesi üzerine Karlı'nın sesi duyuldu)

Hacaloğlu Sayın Özdemir hayırlı olsun, Gezi'den selam olsun.

Karlı Terk ediyorum. Diren Doğan Akın, diren Sabuncu....

Karlı, bu cümleleri kurarken SkyTurk 360 rejisi "Devam edecek" görüntüsü verdi ve program, sonrasında Hacaloğlu moderatörlüğünde Star yazarı Hilmi Özgökçe, Akşam yazarı Tuğçe Tatari ve Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık'la devam etti.

Haberin Tamamı İçin:

Akademisyenden Skytürk'te Canlı Yayında Gezi Parkı Eylemi!

Skytürk360'da yayınlanan Şimdi Söz Sende programını sunan Hilmi Hacaloğlu program konuğunun biten bir program nedeniyle TMSF'yi protesto etmesine kızarak ayrıldığını açıkladı.

Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Karlı, Tasarruf Mevdutı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Çukurova Grubu’na ait Show TV, Dijitürk, Lig TV, Akşam gazetesi ve SkyTürk360’a el koyduktan sonra T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın ile Murat Sabuncu’nun SkyTurk360’ta sunduğu "Gündem ve Ekonomi" programının yayından kaldırılmasını aynı kanalın canlı yayınında protesto etti.

KORSAN BİR EYLEM YAPIYORSUNUZ

Hilmi Hacaloğlu’nun sunduğu Şimdi Söz Sende programına katılan Mehmet Karlı, "Sabuncu ve Akın sadece gazetecilik yapmak istedikleri için TMSF tarafından işlerinden atıldılar" dedi. Karlı, Hacaloğlu’nun "Korsan bir eylem yapıyorsunuz; reklama girelim" uyarısının ardından programı terk etmeye hazırlanırken TMSF’nin kanalın yönetimine atadığı Cengiz Özdemir’e seslenerek "Sayın Özdemir hayırlı olsun, Gezi’den selam olsun" dedi.

"Şimdi Söz Sende" programının ilgili bölümünde Karlı ve Hacaloğlu arasında geçen konuşma şöyle

Mehmet Karlı Ben buraya gelmeden önce çok düşündüm, istemeyerek geldim. Çünkü devletin, TMSF'nin el koyduğu SkyTürk'te son bir hafta içinde neler oldu? Önce, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantılarını vermeyin" emri geldi.

Hilmi Hacaloğlu O haber yalanlandı .

Karlı Yalanlayan, TMSF'nin atadığı komiser Cengiz Özdemir'di. Ardından, Murat Sabuncu ve Doğan Akın sadece gazetecilik yapmak istedikleri için TMSF tarafından işlerinden atıldılar. Neden atıldılar, çünkü gazetecilik yapmak istiyorlardı.

Hacaloğlu : İzah etmek gerekiyor. Bugün Murat Sabuncu ile konuştum ve 10 gün izne ayrılacağını söyledi.

Karlı : Ama neden program yapamadıkları çok açık. Eğer programlarını yapabilselerdi, Gezi eylemlerinin ABD tarafından organize edilmediğini söyleyeceklerdi, Wall Street'te 17 kişinin ölmediğini söyleyeceklerdi. Bu insanların görevlerinden alınmasının nedeni bu: Gerçeklerin saklanması.

Hacaloğlu : Korsan bir eylem yapıyorsunuz.

Karlı : Sizlerin hiçbirinizin haberi olmadan bunu yapıyorum. SkyTürk ve Show TV emekçilerinden özür dilerim, ama ben bu konuşmayı yapmak için buraya geldim.

Hacaloğlu : Reklama girelim.

(Rejinin reklama girmemesi üzerine Karlı'nın sesi duyuldu)

Karlı : Sayın Özdemir hayırlı olsun, Gezi'den selam olsun.

Hacaloğlu : Programı terk ediyorsun galiba...

Karlı Terk ediyorum. Diren Doğan Akın, diren Sabuncu....

HACALOĞLU: SON PROGRAMIM

Karlı bu sözlerin ardından programı terk etti. Hilmi Hacaloğlu programa daha sonra Star yazarı Halime Kökçe, Akşam yazarı Tuğçe Tatari ve Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık’la devam etti.

Bu protestodan dolayı bir hayli üzgün olduğu gözlenen Hilmi Hacaloğlu programı kapatırken son kez program yaptığını açıkladı.

DOST KAZIĞI, UCUZ KAHRAMANLIK

Protestonun ardından Hilmi Hacaloğlu twitterdaki hesabından şu açıklamayı yaptı:

Aldığım kararın TMSF'yle ilgisi yok. Artık @simdisozsizde 'yi yapmayacağım. Dost kazığına gelince, ucuz kahramanlar hayatımızda hep olacak

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriArda TuranCumhuriyet Halk PartisiGalatasaray ÜniversitesiGezi ParkıKemal KılıçdaroğluShow tvStar tvgündem
Görüş Bildir