Skype’nın Kurucusu Zennström Türkiye’ye Geliyor

-

Skype’nın kurucusu Zennström Türkiye’ye geliyor – Teknolog.com

Skype’nın kurucusu Zennström Türkiye’ye geliyor – Teknolog.com

Skype, Rovio, Jawbone, Fab, Wrapp ve Klarna gibi 50’den fazla öncü internet girişimine yaptığı yatırımlarla tanınan Londra merkezli uluslararası girişim sermayesi şirketi Atomico’nun CEO’su Niklas Zennström, beraberinde yönetici heyeti ile birlikte Türkiye’ye geliyor.

Skype’nın da kurucusu olan Zennström, Atomico’nun Küresel Open Office programı kapsamında Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte öğrencilerle bir araya gelecek. İş dünyası ve devlet yetkilileri ile de üst düzey temaslarda bulunacak olan Atomico yöneticileri, Türkiye’de yatırım opsiyonlarını da değerlendiriyor.

Atomico’nun CEO’su Niklas Zennström’un İstanbul’daki ilk durağı Bilgi Üniversitesi olacak. 13 Eylül 2012 tarihinde Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte öğrenciler ile buluşacak olan Zennström, bugün üniversite sıralarında olan potansiyel girişimcileri cesaretlendirecek ve deneyimlerini paylaşacak. Girişimciler ve şirket yöneticileri ile de bir araya gelecek olan Zennström, üst düzey devlet yetkilileri ile de temaslarda bulunacak.

Küresel bir program olan Open Office, internet girişimcileri, kamu görevlileri ve düşünce önderlerini buluşturmayı hedefleyen bir platform olarak öne çıkıyor. Bu yıl ilk kez İstanbul’un da dahil edildiği program kapsamında, Atomico, portföyündeki şirketleri Türkiye pazarı ile tanıştıracak. Firma yetkilileri ayrıca girişimcilerle bir araya gelerek, dijital dünya etrafında yeniden şekillenen ekonomide işlerini nasıl yönetmeleri gerektiği ve bu yeni ekonomide Türkiye’nin rolünün ne olduğu gibi konularda fikir alışverişinde bulunacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOİstanbulRovio
Görüş Bildir