Dünyanın Araba Kullanan İlk Köpeği!

 > -

Dünyanın Araba Kullanan İlk Köpeği!

Monty, Porter, ve Ginny ile tanışın, onlar dünyanın araba kullanabilen ilk köpekleri! Yeni Zelanda'da yaşıyorlar, oyun oynamaya bayılıyorlar ve bir barınakta yaşıyorlar... Dünyanın ilk şöför köpeği Porter'ın videosunu mutlaka izleyin, bu muhtaç köpeklerin zekasına inanamayacaksınız.

Bu Porter, 10 aylık bir Beardie kırması, sokaklarda başıboş dolaşırken SPCA Auckland hayvan barınağı tarafından sahiplenilmiş ve barınağın MINI Yeni Zelanda ile ortak projesi "Driving Dogs" (Araba Kullanan Köpekler)'un 3 sempatik katılımcısından biri olmuş. Araba kullanırken çekilen videosu aşağıda!

Bu da Ginny 1 yaşında bir Beardie Whippet kırması. 8 haftada aldığı eğitimle direksiyonu çevirmeyi, gaza basmayı ve vites atmayı öğrenmiş!

Önce barınakta hazırlanan bir simulasyon araçla eğitilen köpekler 8 haftanın sonunda yola çıkmaya hazır. Tabii kendi anatomilerine uygun modifiye edilmiş bir MINI ile!

Eğitmenlerden Mark Vette; "İnsanlar barınaklardaki köpekleri sahiplenme konusunda isteksiz, sanki bu köpekler daha az zekiymiş gibi algılanıyor. Bu projemizle terkedilen bu hayvanların ne kadar zeki olabileceklerini göstermek istedik. Onlar ailenizin bir parçası olmaya son derece layık ve üstelik araba da kullanabiliyorlar" diyor.

İşte akıllı köpek Porter! Direksiyonun başında ne kadar da havalı oturuyor. Pek çoğumuzdan daha da iyi kullandığı kesin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

oyun
Görüş Bildir